קרב לילי בג'נין
לוחם ימ"מ נפצע בינוני

כוחות צה''ל ויחידות מיוחדות פעלו במחנה הפליטים ג'נין למעצר מבוקשים. לוחם ימ"מ נפצע ככל הנראה מאש כוחותינו.

קובי פינקלר - ערוץ 7 , ט"ז באלול תשע"ה | עודכן: 06:40

לוחם ימ"מ נפצע בינוני-ערוץ 7
קרב לילי
צילום ארכיון: נתי שוחט, פלאש 90

כוח מיוחד של לוחמי ימ"מ, צה"ל והשב"כ הגיע אמש (יום ב') למבצע מעצרים בג'נין נגד מחבלי חמאס.


במהלך התקרית נפצע לוחם ימ"מ מירי באורח בינוני, נבדקת אפשרות שהוא נפצע כתוצאה מירי כוחותינו.

מצה"ל נמסר אמש כי אש נפתחה לעבר הכוח במהלך פעילות המעצרים, אך הבוקר עידכן צה"ל כי לא נורתה אש לעבר הכוח וכי מבצע המעצרים נמשך כל הלילה ורק הבוקר יצאו משם הלוחמים. צה"ל הודיע כי במהלך המעצר הרסו כוחות צה"ל את הבית שבו שהה היעד למעצר ובו נפצע הלוחם. בזמן המעצר התפתחה הפרת סדר שבמהלכה יידו מאות פלסטינים אבנים והשליכו בקבוקי תבערה ומטענים לעבר כוחות הביטחון.


התקשורת הפלסטינית מדווחת כי הכוחות כיתרו כמה בתים ולאחר מכן ירו טילים על שניים מהם. לפי הדיווחים, חמישה פצועים פלסטינים מהתקרית פונו לבית חולים בג'נין.

עוד נאמר בדיווחים הפלסטינים כי הבית שכותר ונהרס היה של בסאם א-סעדי, מנהיג הג'יהאד האיסלאמי ביו"ש. כמו כן נטען כי יעדי המעצרים היו מג'די אבו אל-היג'א ואחיו עלא. השניים הם אחים של מחבל חמאס שנהרג לא מזמן במחנה פליטים ובנים של אחד מראשי חמאס הנמצא בכלא בישראל - ג'מאל אבו אל-היג'א.

לפנות בוקר נמסר כי הלוחם שנפצע בתקרית פונה במסוק לבית החולים רמב"ם בחיפה. גורמים במערכת הביטחון מסרו שהלוחם נפצע מירי. הוא נקלט בחדר הלם ברמב"ם, לשם הגיע בהכרה מלאה. לאחר בדיקות סי טי ובדיקות נוספות הוא הועבר לחדר ניתוח כדי לטפל בפציעה בפלג גוף תחתון. מצבו מוגדר בינוני ויציב.