יהודה וינשטיין
יהודה וינשטייןצילום: דודי ועקנין, פלאש 90

ועדת טירקל פתחה היום (שלישי) את דיוניה לבחינת מינויו של גל הירש לתפקיד מפכ"ל המשטרה. במקביל צוות שמינה היועץ המשפטי לממשלה בוחן אף הוא פניות שהגיעו למשרד המשפטים אודות הירש.

על רקע פרסומים שונים מצד גורמים לא רשמיים בעניין הזה, פנתה היום (ג') התנועה למשילות ודמוקרטיה ליועמ"ש יהודה וינשטיין בדרישה כי ימנע הדלפות מידע מתהליך הבדיקה.

במכתב נאמר כי "במהלך הימים האחרונים פרסמו כלי תקשורת ציטוטים ומידע בשם 'גורמים במשרד המשפטים', 'מקור בכיר במשרד היועץ המשפטי לממשלה' וכיוצ"ב אודות מועמדות גל הירש. יש לראות בחומרה הוצאת מידע מהסוג הזה, שכן תהליך הבדיקה לא הושלם ואפילו מצוי בראשיתו, ולרסיסי מידע יש השלכות הרסניות ומיותרות".

עוד נכתב כי "הדלפות או העברת מידע מהסוג הזה פוגעים בהכרח בהליך התקין שצריך להתנהל בבחינת מינוי המפכ"ל, ובנוסף, העברת מידע עלולה לפגוע בשמו של המועמד".

המכתב נשלח גם לעיונם של השר לבטחון הפנים ושרת המשפטים ובו נכתב עוד "אנו רואים לנכון לבקש את המובן מאליו, לפיו תהיה הקפדה מעתה והילך כי לא יועבר אף מידע לכלי תקשורת, אנשים או גופים אחרים שאינם רלוונטים לעניין, לא במישרין, לא בעקיפין, לא באופן רשמי ולא באופן שאינו רשמי".

בתנועה סבורים כי אם יש חשיבות לפרסום מידע לציבור, נכון שצעד כזה יאושר על ידי השר לביטחון הפנים או שרת המשפטים.

יהודה עמרני מהתנועה למשילות אומר כי "תדרוך כתבים והפצת מידע אישי אודות מועמדים לתפקידים בכירים איננה חלק מהגדרת תפקידיו וסמכויותיו של היועץ". לדבריו "חובה על כל הגורמים העוסקים במלאכה חשובה זו, ובייחוד על משרד היועמ"ש לממשלה להקפיד על טוהר ההליך ואנו מקווים כי קריאה זו תיפול על אוזניים כרויות".