תוקעים בשופר ל-100,000 יהודים

מבצע "שופר לכל יהודי" קורא לכל מי שרוצה לצאת לרחובות ולהשמיע קול שופר לרבים. "אנחנו מקבלים תגובות מדהימות".

רפאל לוי , י"ט באלול תשע"ה

תקיעת שופר בכותל
תקיעת שופר בכותל
צילום: פלאש 90

ארגון "קרוב ללב" ממשיך גם השנה את המיזם "שופר לכל יהודי" המתקיים בשני ימי ראש השנה. בארגון מבקשים לסייע למתנדבים ומעניקים להם ערכות  הכוללות כיפות, גלויות עם ברכות השופר לחלוקה לשומעים, ממתקים וכמובן שופר.

משה, ראש המיזם, מספר על מקרה מרגש שאירע לו באחת השנים שבהן יצא לתקוע בשופר ברחובות רמת השרון, "יצאתי לרחוב עם ילדיי וראינו אישה שיושבת על ספסל ושאלתי אותה האם היא רוצה לשמוע שופר והיא אמרה שכן, עצמתי את עיני ותקעתי בשופר.

''כשפקחתי אותן אחרי התקיעה ראיתי שהיא בוכה, זו הייתה מבוכה והמשכתי בדרכי. אחרי שבועיים אותה אישה ניגשה לאשתי בגן השעשועים וסיפרה לה שהתקיעה וקול השופר פתרו לה הרבה בעיות והתלבטויות בצורה שהיא מעבר להיגיון".

הפעיל מקריית אונו סיפר, "בדרכנו לפארק ראינו קשיש על כיסא גלגלים ובחור פיליפיני שקורא לנו לעצור. עצרנו וראינו שהזקן נסער 'דעו לכם שלמעלה משישים שנה לא שמעתי קול שופר. גם לא רציתי לשמוע מזה כלום. אל תסתכלו עלי ככה. אני נכד של אדמו"ר מפורסם. לפני השואה הייתי חסיד אדוק. את שנות האימה ההם 'ביליתי' במחנה הריכוז הנורא בוכנוולד'", סיפר הזקן לפעיל הארגון.

"דעו לכם", הוא המשיך, "לאחר המלחמה ההיא יותר לא יכולתי לשמוע על יהדות. זרקתי הכול בכעס. יש לי כעס גדול על ריבונו של עולם. אני מבוגר ומתקרב לגיל תשעים. בשנים האחרונות אני סובל מבריאות לקויה ומרותק לגמרי למיטתי, אבל היום אחר הצהרים שברתם אותי. ממיטתי שבביתי שמעתי לפתע את קול השופר שלכם ומעי המו. עולמי התהפך עלי. צעקתי לאשתי שתוריד אותי מיד למטה. אני רוצה לראות ולשמוע את השופר".

הפעיל לא ידע את נפשו מרוב התרגשות, ותקע בשופר כשדמעות נקוות לו בעיניים. 

"המיוחד במצווה הזו, הוא שלא צריך להתאמץ רק להקשיב, וגם כל אחד יכול ללמוד לתקוע תוך זמן קצר ולצאת לרחוב לזכות את האנשים", אומרים המארגנים.

המיזם החל ברמת השרון והשנה יתקיים כבר בכ-100 יישובים מאילת בדרום ועד ראש פינה וקריית שמונה בצפון. עד עתה גוייסו מאות מתנדבים וב"קרוב ללב" מאמינים שיגיעו לכ-100,000 ישראלים שיזכו אותם במצווה החשובה.