גנב ללא הפסקה

ביום הוא היה נכנס לחנויות וגונב סחורה לעיני כל, בלילה עובר רכב רכב ברחוב ובודק מי שכח לנעול את הדלת.

משטרת אשדוד שמה סוף למעשיו ועצרה את הגנב "על חם" בזמן שפרץ לרכב. לשוטרים הוא הסביר: ״בסך הכל רציתי לנוח״.

תחילת הסיפור ביום ראשון האחרון, לפנות בוקר. התקבל דיווח למוקד 100 על אדם המנסה לפתוח דלתות של רכבים בחניון הממוקם ברובע א׳ בעיר אשדוד. השוטרים מתחנת אשדוד הגיעו למקום ועצרו את החשוד כשהוא בתוך הרכב וברשותו כרטיס אשראי, ספח תעודת זהות של בעלת הרכב וסכין יפנית.

מכאן התחילה מסכת השתלשלויות במהלכן הבינו במשטרת אשדוד שיש להם עסק עם גנב כרוני שמשתמש בטכניקות פרימיטיביות ושיטתיות לצורך ביצוע מעלליו הפליליים.

בחיפוש שביצע בעל הרכב ברכבו מצא להפתעתו ארבעה משקפי שמש ובקבוק קולה שאינם שייכים לו. החשוד, בן 45 מאשדוד, סיפר לשוטרים כי רק רצה לנוח במשך כמה דקות ברכב ולכן נכנס אליו. לאחר מעצרו נלקח לחקירה במשטרת אשדוד, ואז שמו נקשר בעוד שורה של גניבות והתפרצויות נוספות.

כבר בתחילת החקירה ועל-פי מידע מודיעיני קישרו החוקרים את החשוד להתפרצות נוספת וגניבה שדווחה באותו הלילה ומסבירה את הימצאות בקבוק הקולה ואחד ממשקפי השמש שנמצאו ברשותו. הכל נגנב מרכב אחר שחנה ברחוב ז׳בוטינסקי בעיר והכל גם תועד במצלמות האבטחה. 

בהמשך החקירה נקשר שמו לשלושה מעשי גניבה שונים מבתי עסק שאירעו בשבועות האחרונים באשדוד: בקבוקי אלכוהול שנגנבו ממרכולים וכפכפים מחנות נעליים.

"שיטת הביצוע שלו קבועה ופשוטה יחסית", סיפר החוק רס''ב קובי פלג. ''ביום הוא היה נכנס לחנויות - לוקח מוצר אחד ויוצא כשהוא בתוך מכנסיו או בשקית שנשא עמו מבלי שיבחינו שלקח דבר. בלילה הוא היה מנסה לפתוח דלתות של כלי רכב חונים, עד שהיה מצליח להיכנס לרכב שלא ננעל וגונב משם כל דבר בעל ערך ואפילו הקטן ביותר''.

כבר ביום ראשון, יום המעצר, הוארך מעצרו של החשוד בבית משפט השלום באשקלון. חטיבת התביעות של משטרת ישראל הגישה נגדו כתב אישום כאשר סעיפי האישום המרכזיים העומדים כנגדו הינם פריצה, גניבה ואחזקת רכוש גנוב. בנוסף הוגשה לבית המשפט בקשה למעצר עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

מפקד משטרת אשדוד, סנ"צ נועם שקל, אמר כי "מדובר באדם שהיה גונב מבתי עסק ורכבים בעיר באופן שיטתי. לאחר שנתפס בשעת מעשה ובתום חקירה מקצועית ועשירה מבחינה ראייתית, יוגש לו היום כתב אישום בגין מעשיו. אנו משקיעים לא מעט משאבים ואנרגיה בסיכול ומניעת עבריינות רכוש, וכל מעצר של עבריין כרוני שכזה משמעותי ומורגש בעיר".