משחקי הליגה הלאומית לא יתקיימו בשבת

שופטת בית הדין לעבודה קבעה כי משחקי הליגה הלאומית בכדורגל לא יתקיימו בשבתות, כמו שהיה נהוג בשלוש השנים האחרונות.

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ט באלול תשע"ה

שוער הרצליה, איבגי. הישג ענק לו ולחבריו
שוער הרצליה, איבגי. הישג ענק לו ולחבריו
צילום: פלאש 90

הישג ענק לשחקני הליגה הלאומית. בהחלטה שקיבלה הערב (חמישי), שופטת בית הדין לעבודה, השופטת אריאלה גילצר כץ, נקבע כי משחקי הליגה הלאומית לא יתקיימו ביום שבת, לפחות עד חודש נובמבר.

לאחר שקיבלה את הצהרת מנהלת הליגות בכדורגל, כי אלה לא יקיימו משחקים בשבת עד לקבלת היתר משר הכלכלה אריה דרעי, פסקה השופטת גילצר כץ כי מבחינה חוקית, ובאם לא יתקבל היתר משר הכלכלה דרעי, לא יתקיימו משחקים ביום שבת בליגת המשנה עד לחודש נובמבר אז יתקיים דיון חוזר בנושא.

במנהלת הליגות הגיבו על הדברים כשאמרו : "כהמשך לבקשתנו לקבלת היתר ולהתחייבותנו לפיה לא יקוימו משחקים כלשהם עד להשגתו, הודענו לביה״ד כי אין טעם בהמשך הדיון בעתירה שהוגשה ע"י השחקנים".

כזכור, ארבעה ימים לפני פתיחת עונת 2015/16 בליגת המשנה שבכדורגל, פרסמה מנהלת הליגות את לוח חמשת המחזורים הקרובים. על פי הלוח החדש, בניגוד לשלוש השנים האחרונות, משחק אחד ממשחקי המחזור אמור היה לזוז מיום שישי אל יום שבת בצהריים, דבר שעורר את חמת זעמם של השחקנים הדתיים ושומרי המסורת והשבת בליגת המשנה.

במהלך בזק רתמו לעזרתם את הסתדרות השחקנים וחבריהם לליגה השניה, ויחד הגישו תביעה אל בית הדין לעבודה בתל אביב, בכדי שזה יפסוק שאסור להעסיקם בשבת. 

בית הדין לענייני עבודה אכן מצא כי כלל העובדים, השחקנים והליגה הלאומית בכדורגל כולה, עובדים ביום שבת ללא קבלת היתרים מתאימים לכך, ומשכך הינם נחשבים עבריינים. השופטת גילצר כץ ניסתה להביא לפשרה בנושא, ומשלא עלה בידה הודיעה כי הדרך היחידה לקיים משחקים בשבת הינה דרך קבלת היתר משר הכלכלה אריה דרעי.

במנהלת הליגות כזכור, שלחו מכתב אל שר הכלכלה דרעי ובו ציינו כי אם עד לתאריך ה-7 לספטמבר לא יתקבל היתר למשחקים בשבת, הכדורגל הישראלי כולו ישבות ויפסיק את קיומו.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il