מזכיר צבאי חדש לראש הממשלה

בטקס חגיגי שנערך במחנה הקריה בתל אביב החליף תא"ל אליעזר טולדנו בתפקיד את המזכיר הצבאי היוצא, האלוף אייל זמיר.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"ט באלול תשע"ה

מזכיר צבאי חדש לראש הממשלה-ערוץ 7
תא"ל אליעזר טולדנו
צילום: דו"צ

במחנה "רבין" (הקריה) בתל-אביב נערך היום (חמישי) טקס חילופי המזכיר הצבאי של ראש הממשלה.

הטקס נערך במעמד שר הביטחון יעלון, הרמטכ"ל גדי אייזנקוט, המזכיר הצבאי היוצא, אלוף אייל זמיר, המזכיר הצבאי הנכנס, תא"ל אליעזר טולדנו, וחברי פורום המטה הכללי.

טולדנו הועלה היום לדרגת תת אלוף והחליף בתפקידו את אלוף אייל זמיר, אשר מילא תפקיד זה במהלך שלוש השנים האחרונות.

יעלון אמר בטקס, "תפקיד המזכיר הצבאי של ראש הממשלה הוא ייחודי ואין תפקיד אחר שמכין אותך אליו. הדבר הנכון הוא לשמור על ערכים, תבונה, שכל ישר, פתיחות ובעיקר יושרה".

"זהו תפקיד אשר צריך בו אומץ אינטלקטואלי", הוסיף יעלון ופנה למזכיר היוצא. "אייל, אתה עמדת במשימה בכבוד ויש כלפיך הערכה גדולה. התרומה שלך בלשכת ראש הממשלה הייתה רבה".

יעלון פנה למזכיר הצבאי הנכנס ואמר לו, "אליעזר, נבחרת בזכות ההערכה כלפיך. תצטרך למצוא את הדרך לנווט את הדברים כדי שההחלטות שיתקבלו יהיו הטובות ביותר, ויעניקו לראש הממשלה אפשרות לקבל את ההחלטות הטובות ביותר. יש לך את כל הכלים להצליח".

הרמטכ"ל אייזנקוט פנה אף הוא למזכיר הצבאי הנכנס ואמר לו, "אליעזר, בחרנו לתפקיד זה קצין מצטיין. אני משוכנע שתדע להביא את היכולות שלך כמפקד וכקצין מטה ותדע לעשות את התפקיד המאוד מורכב הזה, ששונה לגמרי מכל התפקידים שעשית בעבר".

לאחר מכן פנה אייזנקוט למזכיר היוצא ואמר, "אייל, בשלוש השנים האלה ביצעת את התפקיד ברמה מקצועית גבוהה מאוד וברמת אחריות יוצאת מן הכלל. היית נציג מעולה של צה"ל והמערכות הביטחוניות מול ראש הממשלה. המינוי שלך למפקד פיקוד הדרום הוא הביטוי החזק ביותר להערכה שיש כלפיך".

המזכיר הצבאי היוצא, האלוף אייל זמיר, ציין, "תפקיד המזכיר הצבאי הינו תפקיד מרתק, הדורש מיצוי ניסיון צבאי בכלל המימדים, עמידה תחת לחצים, פעולה מאוזנת ודיסקרטית תוך שיתוף פעולה וייצוג כלל גופי הביטחון במדינת ישראל מול ראש הממשלה ולהיפך".

"השתדלתי לעמוד במשימה שהוטלה עליי ולשמור על ערכי צה"ל. חוויתי בתפקידי אירועים ביטחוניים רבים, תהליכי קבלת החלטות ביטחוניות- אסטרטגיות, חלקם גלויים, חלקם עלומים, דילמות קשות ומבצע צבאי רחב היקף בפיקוד הדרום, 'צוק איתן'", הוסיף זמיר ופנה למחליפו, " אליעזר, אני משוכנע שאתה מגיע עם ניסיון קרבי רב. התרשמתי עמוקות מחדות המחשבה והקליטה המהירה בחפיפה ואני בטוח שאתה מגיע עם הערכים המתאימים שיעזרו לך להצליח בתפקיד".

המזכיר הצבאי הנכנס, תא"ל אליעזר טולדנו, התייחס בדבריו לאתגר המורכב, "זאת שעת בין ערביים מרגשת ובעלת משמעות רבה עבורי כקצין ישראלי. במעמד זה אני מבקש להודות לשר הביטחון, לך הרמטכ"ל, על האמון בי, אעשה כל שביכולתי להיות ראוי ולשרת את מדינת ישראל בתפקידי החדש. אייל, לא יכולתי לבקש מורה טוב ממך במעבר המורכב הזה. תודה רבה על לימוד המקצוע החדש מתוך הערכים, המסירות והאחריות. מעומק החפיפה ומהרצינות שלך הבנתי את משמעותו של התפקיד. פיקוד הדרום זוכה בך".