הנבחרת הישראלית עלתה הערב (חמישי) אל כר הדשא שבאצטדיון סמי עופר שבחיפה, כשהיא יודעת שדבר מלבד ניצחון ושלוש נקודות הערב מול אנדורה החלשה, יביא לסיום דרכה בקמפיין מוקדמות יורו 2016.

ניצחון על אנדורה החלשה יחד עם הפסד של נבחרת בוסניה, ששיחקה במקביל, יקדם את הנבחרת הישראלית צעד נוסף בדרך להעפלה אל שלב ההצלבה. 

בנבחרת הישראלית יש מי שחושב, לאחר המשחק הערב, כי בכושר הנוכחי של שחקני הנבחרת, גם מול נבחרת ווילס במשחק שיתקיים ביום ראשון בקרדיף, אפשר יהיה לצאת עם ניצחון. 

נכון, נבחרת אנדורה לא ברמה של נבחרת ישראל בכדורגל. נכון, נבחרת אנדורה לא צברה נקודה אחת בכל עשר השנים האחרונות שלה, ולא רק זאת אלא שערב לפני מספר ספיגת השערים שלה עמד על 23 כאלה, אך עדיין, אוהדי נבחרת ישראל בכדורגל הוותיקים וגם כאלה שאינם, זוכרים כמה וכמה משחקים בהם הנבחרת הישראלית אכזבה ובגדול. שם כבר לא מצפים משחקני הנבחרת הישראלית לכלום. 

כשברקע דיבורים על חזרתו האפשרית לאימון הפועל תל אביב בכדורגל, לאחר שזו פיטרה רק הערב את מאמנה הספרדי ססאר מנדיונדו, עלה מאמן הנבחרת הלאומית אלי גוטמן אל המשחק הערב עם הרכבו החזק ביותר. היה זה הרכב שבנוי רובו משחקני מכבי ת"א, ואין זה פלא שמי שכבש ראשון עבור הנבחרת הישראלית היה לא אחר מאשר ערן זהבי, מלך שערי הליגה הישראלית ומכבי ת"א.

זהבי כבש את השער הראשון עבור הנבחרת הישראלית כבר בדקה ה-3, מה שהיה לרמז מטרים עבור האוהדים באצטדיון החיפאי. שער 4 במדים הלאומיים לכוכב הגדול של הכדורגל הישראלי, ו-14 בכל המפעלים בעונה הנוכחית שהתחילה לא מכבר. 

חושבים שהוא יודע רק לכבוש? תחשבו שוב. נבחרת ישראל המשיכה לשלוט בכדור ובמשחק כולו, כשהאנדורים התבצרו בהגנה. בדקה ה-22 הצליחה הנבחרת הישראלית להכפיל את התוצאה כשהפעם זהבי היה על תקן המבשל, כשהגביה כדור אל תוך רחבת האנדורים החלשים. הכדור המדוייק נחת היישר על ראשו של ניר ביטון, שחקנה של סלטיק הסקוטית שנגח את השני של ישראל, והראשון שלו במדים הלאומיים.

לא עברו 2 דקות ונבחרת ישראל עלתה שוב על לוח התוצאות. תומר חמד הוכשל ברחבת האנדורים ואת בעיטת העונשין מ-11 מטרים בעט פנימה. זו כבר הייתה תבוסה כואבת עבור האנדורים, כזו שהאוהדים הישראלים לא זוכרים כבר הרבה מאוד זמן.

גם בהילוך שני ואולי אפילו שלישי, נבחרת ישראל ששלטה כאמור בכדור, הצליחה לכבוש שער נוסף. הפעם היה זה תורו של מואנס דאבור, שחקן קבוצת גראסהופרס השוויצרית שלוהט בליגה המקומית שם. 

בדקה ה-38 דאבור קיבל את הכדור במרכז הרחבה, ולבדו הצליח לעבור בין שני שחקני הגנה ולבעוט אל מתחת לשוער האנדורי את השער הראשון שלו במדים הלאומיים והרביעי הערב עבור הנבחרת הישראלית.

המחצית השניה הגם שהתנהלה בשליטת השחקנים הישראלים, הייתה רגועה הרבה יותר מזו הראשונה ורק חוסר ריכוז ודיוק מנעו מהנבחרת הישראלית לכבוש שערים נוספים.

הנבחרת האנדורית שטרחה להגיע לחיפה, בעיקר הרביצה והציקה, כשכדורגל גדול לא הראתה, בסיום 0:4 לשחקנים של גוטמן, שמתקרבים אל שלב ההצלבה. 

לנבחרת הישראלית מחכה כעת משחק חשוב וקשה מול נבחרת ווילס בקרדיף ביום ראשון הקרוב. ווילס שמאיישת את ראשות הבית הישראלי, נחשבת נבחרת קשה. נקודה אחת אולי אפילו שלוש שם, יקרב את הנבחרת הישראלית בהחלט אל השלב הבא, שלב ההצלבה בטורניר מוקדמות יורו 2016.

עוד מתוצאות הערב בבית הישראלי: נבחרת בלגיה עשתה מהפך מול נבחרת בוסניה. למרות שפיגרו ראשונים במשחק, הבלגים המצויינים לא ויתרו וניצחו את נבחרת בוסניה בתוצאה 1:3. ניצחון שמשרת מאוד את הנבחרת הישראלית.

נבחרת ווילס כבשה ממש לקראת סיום המשחק את שער הניצחון מול נבחרת קפריסין, בדקה ה-82. 

למעשה, שתי היריבות האפשריות של הנבחרת הישראלית על המקום השלישי בבית, מפסידות הערב, מה שמקרב מאוד את הנבחרת של אלי גוטמן אל שלב ההצלבה. ואולי שוב יבעטו השחקנים הישראלים בדלי?!

23,000 אוהדים הגיעו לסמי עופר שבחיפה
23,000 אוהדים הגיעו לסמי עופר שבחיפה פלאש 90