תושבי בית ג'אלה מסלימים המאבק בגדר

מוסטפא ברגותי: הכיבוש בטל ואינו חוקי, ולפלסטינים הזכות לבחור את כל דרכי המאבק כדי להביע את התנגדותם לצעדים הבלתי חוקיים.

דלית הלוי - ערוץ 7 , כ"א באלול תשע"ה

תושבי בית ג'אלה מסלימים המאבק בגדר-ערוץ 7
בית ג'אלה
צילום: פלאש 90

תושבי העיירה בית ג'אלה (סמוכה לבית לחם) מחדשים את המאבק נגד מה שהם מכנים "חידוש הבנייה של גדר ההפרדה הגזענית", ובמסגרת זו הוחלט לקיים הפגנות מחאה שבועיות באזורים הנתונים תחת איום של הפקעה כמו למשל באזור הכפר ביר עונה.

מוסטפא ברגותי, מזכ"ל תנועת היוזמה הלאומית, הנוטל חלק פעיל בפעולות המחאה נגד ישראל, אמר כי "הכיבוש בטל ואינו חוקי, ולפלסטינים הזכות לבחור את כל דרכי ואמצעי המאבק כדי להביע את התנגדותם לצעדים הבלתי חוקיים".

עיסא עמרו, מתאם פעילות צעירים נגד ההתנחלות, ומוביל הפעילות האנטי ישראלית באזור יהודה, אמר בראיון לעיתון חמאס "פלסטין", כי"המוסדות הלאומיים הרשמיים הבלתי רשמיים צריכים להתוות תוכנית מאבק מאוחדת על מנת לסכל את תוכניות הכיבוש בבית ג'אלה וכדי להסלים את המאבק העממי נגד הכיבוש הישראלי וזרועותיו הביצועיות".

המשפטן פריד אל-אטרש טען, כי בניית הגדר לכשעצמה אינה חוקית, שכן היא מוקמת על אדמות של תושבים פלסטינים, ובאזור בית ג'אלה היא מוקמת על שטחים חקלאיים של אלפי דונמים.