רוצים להגן על האייפון? בטלו את הפריצה

נוזקה חדשה למכשירי iPhone הצליחה לגנוב את פרטי החשבונות של קרוב לרבע מיליון משתמשי iPhone. איך תוודאו שהמכשיר שלכם מוגן?

תגיות: אייפון
ניר הר זהב , כ"א באלול תשע"ה

מי אשם? אייפון
מי אשם? אייפון
צילום: פלאש 90

יחסית למכשירים אחריםלמכשיר ה iPhone יש היסטוריית אבטחה מרשימה למדי – לפחות עד שאתם פורצים אותומסירים ממערכת ההפעלה תכונות אבטחה חיוניות ומתחילים להתקין על המכשיר אפליקציות ממקורות שנויים במחלוקת

אם אתם עושים את זהאתם לא צריכים להיות יותר מידי מופתעים שאחת מאותן אפליקציות משתפת את הסיסמה לחשבון ה iTunes שלכם עם טיפוסים מפוקפקים.

התוכנה הזדונית KeyRaider הצליחה לגנוב פרטי חשבונות של קרוב לרבע מיליון משתמשי iPhone ב 18 מדינות בעולם – ביניהן ישראלמכיוון שהנוזקה פוגעת במכשירים פרוצים בלבד (Jailbreak), הדרך האפקטיבית ביותר להגן על המכשיר שלכם מפני האיום הזה ואיומים אחרים היא פשוט לא לפרוץ את המכשיראם כבר פרצם את המכשירובעקבות הפרשה החלטתם לבטל את הפריצה כך תעשו את זה:

1. הכנסו ל iTunes וחברו את ה iPhone למחשב שלכם.

2. תוכנת ה iTunes תשאל אתכם אם אתם רוצים ליצור גיבוי ל iTunes, להסתמך על הגיבוי שלכם ב iCloud, לבצע שחזור להגדרות כלליות אחרות ועוד.

מכיוון ש iTunes לא מאפשרת לכם לבצע גיבוי גם ל iTunes וגם ל iCloud תצטרכו להיכנס להגדרות המכשיר ולנטרל את ה iCloud לפני שתוכלו לבצע גיבוי ל iTunes. אתם יכולים גם לדלג על השלב הזה ולא לבצע גיבוי ל iTunes, אבל ליתר בטחון מומלץ בכל זאת לעשות את זה.

שימו לב שנטרול ה iCloud לא מוחק את הגיבוי שלכםאלא פשוט מאפשר לכם ליצור גיבוי מקומי בנוסף לגיבוי המקוון שלכם ב iCloud כך שתוכלו להיות בטוחים לגמרי שניתן יהיה לבצע את השחזור למידע שלכם.

3. לאחר שגיבוי המידע יסתיים לחצו על Restore iPhone – תהליך זה משחזר את המכשיר להגדרות היצרן וכחלק מכך מוחק את כל המידע שעל המכשירלכן צעד הגיבוי הוא כל כך קריטי.

אם ישנם עדכוני מערכת זמינים שטרם ביצעתםהם יבוצעו טרם שחזור המערכתעדכוני מערכת כשלעצמם גוזלים זמן רב יותראבל זהו צעד חיוני ובכל מקרהאינכם יכולים לדלג עליובסיום העדכון יתחיל תהליך השחזור עצמו.

4. בסיום תהליך השחזור המכשיר שלכם יאותחל מחדש בדיוק כמו בפעם הראשונה שהדלקתם אותוואתם תצטרכו לעבור שוב דרך תהליך ההתקנה הראשוניכחלק מתהליך זה תוכלו לשחזר את המידע לו ביצעתם גיבוי בצעד 2. תוכלו לבחור אם לשחזר את המידע מהגיבוי ב iTunesאו מהגיבוי ב iCloud.

5. בסיום שחזור המידע תתבקשו שוב להתחבר לחשבון ה iCloud שלכם או שתוכלו לחזור לעמוד הבית ולהתחבר לחשבון מאוחר יותרבעמוד הבית תקבלו התראה שמתבצע שחזור של אפליקציות ומידע מהגיבוי שלכם – מה שעלול לקחת מספר דקות נוספותבהתאם לחיבור הרשת שלכם.

זהועכשיו המכשיר שלכם בטוח יותרואתם יכולים להמשיך להשתמש בו להנאתכם.

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il