בייל מול שחקני הנבחרת הישראלים. הערב
בייל מול שחקני הנבחרת הישראלים. הערב צילום: רויטרס

אחרי שהביסו בתוצאה 4:0 את נבחרת אנדורה החלשה, היו כאלה בנבחרת הכדורגל של ישראל שחלמו שאפשר גם להפתיע את נבחרת ווילס החזקה, ומי שעומדת בראשות הבית הישראלי. 

אם להתייחס לפער הגדול שהיה הערב (ראשון) על כר הדשא באצטדיון קרדיף סיטי, נראה שאכן הנבחרת הישראלית עשתה הישג יוצא דופן, משל ניצחה את נבחרת ספרד. כי בניגוד גמור למשחק ביום חמישי האחרון מול אנדורה באצטדיון סמי עופר שבחיפה, הנבחרת הישראלית הציגה משחק נרפה, מלא בטעויות בהגנה כבר משריקת הפתיחה, ואנמית מאוד בהתקפה. 

עד כדי כך, שלהזדמנות הראשונה שלה במשחק, הגיעה הנבחרת הלאומית שלנו בדקה ה-84. ואולי זו הייתה תכנית המשחק של המאמן הישראלי אלי גוטמן?

הנבחרת הישראלית הייתה צריכה הערב כל תוצאה מלבד הפסד, כשבוודאי ניצחון היה עדיף, אך גם תוצאת תיקו עושה עבור הנבחרת הישראלית את העבודה כשזו מקרבת אותה אל עבר השלב הבא מהמקום השלישי בבית. מנגד, נבחרת ווילס רצתה לנצח בכדי להבטיח באופן סופי ומעשי את ההעפלתה אל טורניר אירופי יוקרתי מזה 57 שנים. 

הנבחרת הוולשית הייתה עדיפה בהרבה על פני היריבה הקטנה מישראל. זה לא רק הכוכב הגדול שלה גארת' בייל, שדווקא לא היה בשיאו למזלה של ישראל, זו בעיקר חוסר התעוזה של השחקנים הישראלים ובייחוד חוליית ההגנה הרעועה של ישראל כשבלטו ברעתם אוראל דגני ועמרי בן הרוש שמצוי בכושר רע מאוד. 

רק מזל גדול, חוסר ריכוז של הוולשים ויכולת סבירה של השוער הישראלי אופיר מרציאנו, מנעו מהמארחים לעלות ליתרון של שני שערים כבר ברבע השעה הראשונה של המשחק. 

המזל המשיך להאיר פנים לנבחרת הישראלית גם במחצית השניה כשנגיעות יד ברחבתה לא נשרקו לבעיטת עונשין מ-11 מטרים לטובת הוולשים, ושער ממש על סף שריקת הסיום של המשחק נפסל בשל נבדל. 

ביום חלש של השחקנים הישראלים כולם, בהתקפה ובהגנה, תוצאת תיקו 0:0 נחשבת הישג של ממש עבור חניכיו של אלי גוטמן. המטרה הבאה: ניצחון על נבחרת קפריסין במשחקה הבא של הנבחרת הישראלית באצטדיון טדי.

אם ינצחו את קפריסין ויוציאו תוצאת תיקו גם בבלגיה, הנבחרת הישראלית תעפיל בוודאות מהמקום השלישי. היא יכולה לעשות זאת, אם כבר במחזור הבא, תנצח ווילס את בוסניה. בינתיים, חלום ההעפלה ליורו 2016 שיתקיים בצרפת, עדיין קיים חי ובועט.