אדלשטיין. מתרגש
אדלשטיין. מתרגשעודד קרני, מנהלת הליגה

שבעה הפסדים במשחקי ההכנה בתוספת הכנה לקויה שחסרה מספר שחקני מפתח בנבחרת הישראלית, ואף יריבות חזקות. כל אלה לא מנעו מארז אדלשטיין מאמן נבחרת ישראל בכדורסל, ושחקניו לצבור שני ניצחונות רצופים באליפות אירופה היוקרתית, מרחק ניצחון אחד מההפעלה אל שלב שמינית הגמר של האליפות.

הביקורות שחטף בדרך, חוסר הפרגון והאמון מצד רבים במערכת, ושני הניצחונות הצמודים בתום 80 דקות של כדורסל מורט עצבים, הביאו את מאמן נבחרת הכדורסל של ישראל, אדלשטיין אל הקצה. 

בראיון שלאחר המשחק שערך עם המאמן הלאומי, ניב רסקין, לא הצליח המאמן הג'ינג'י קר הרוח להישאר אדיש והחל לדמוע ולבכות. 

אדלשטיין הודה כי לא האמין שבתום שני המשחקים הראשונים באליפות היוקרתית, שחקניו ונבחרת הכדורסל של ישראל יהיו עם שני נצחונות רצופים. "אנחנו לא מסתכלים רחוק מדי, לא יעזור כלום, נישאר צנועים ורעבים ומזנקים על הרצפה כמו שכולם רוצים לראות אותנו".

את פרץ הרגשות שלו הסביר המאמן הלאומי כ"התרגשות גדולה. זו אליפות אירופה, זה מעמד גדול, אנחנו מקבלים מחמאות מראש הממשלה ומאחרון האזרחים. אנחנו שמחים ומחוברים".

"זה לא מובן מאליו. כיף לראות את ההגנה של לימונד ומקל על שחקן מהטופ של היורוליג. פישר לכאורה מתאזרח והוא חוסם כמו אריה. זה מראה שהדרך נכונה ואנשים רעבים וצנועים. כל יום משפיע על היום האחר, כיף לראות את החבר'ה מתחברים בחדר ההלבשה", אמר אדלשטיין.

"אני לא הסיפור, אני גאה להיות מאמן נבחרת ישראל. בכל מקום בו הייתי, הייתי גאה. אם זה בנבחרת הקדטים, נוער, אולימפית. גדלתי בכדורסל הישראלי", המשיך אדלשטיין.

אדלשטיין ביקש שלא להיכנס לאופוריה, "זו רק תחילת הדרך, אני מבקש לא לקשור כתרים ולא לשמוח יותר מדי. לא עלינו לשום מקום ולא מדברים על מיקום, אנחנו חיים את המשחק של מחר. מחר נפגוש את בוסניה לה הפסדנו לפני עשרה ימים במשחק בקרואטיה. נדבר אחרי המשחק".

לסיכום אמר המאמן הלאומי "זה ניצחון חשוב מאוד. אנחנו נישאר צנועים, רגועים ורעבים ונבוא מחר וננסה לעשות את מה שאנחנו צריכים לעשות. זה שאנשים מהארץ מתקשרים ומברכים עושה משהו לחבר'ה האלה. רק התחלנו. זו אליפות קשה ויש השפעות מיום ליום, צריך לשחק חכם, לנהל את הכוחות ואת סדר היום חכם".

כאמור, מחר מול נבחרת בוסניה, ניצחון ישראלי ונבחרת ישראל תעפיל בוודאות אל שלב שמינית הגמר. אם יעשו זאת מאחד המקומות הראשונים בבית, ייחשב זה הישג של ממש שיכול להביא אותם רחוק באליפות היוקרתית, מזה שנים.