מה עושה לאה שבת בימים הנוראים?

מאחורי הקלעים של כנס "פנימה" תפסנו לשיחה קצרה את הזמרת לאה שבת. "תקופת הימים הנוראים מאוד משמעותית בשבילי", היא אומרת.

חזק עזרא , כ"ג באלול תשע"ה

הזמרת, הפזמונאית והמלחינה לאה שבת הופיעה אמש (ראשון) בפני אלפי נשות "פנימה" בבנייני האומה בירושלים. תפסנו אותה לשיחה קצרה מאחורי הקלעים.

לפני מספר חודשים השיקה שבת את האלבום השמיני שלה - 'לגדול לצדך', המוקדש לבתה דנה, "התקופה הזאת מאוד משמעותית בשבילי. תקופת הימים הנוראים. אני מקשיבה לפיוטים של הסליחות והתפילות ובכל שנה קופצים לי טקסטים ומנגינות. ביום כיפור אני כבר כמה שנים ברוב הזמן בבית הכנסת".

"אני גם במעבר דירה וילדה שגדלה ועלתה לחטיבה הביניים וזאת תקופה מיוחדת", מספרת שבת, "אני כמובן גם ממשיכה בעיסוקים של המוזיקה ומופיעה עם ההרכב שלי בעקבות הדיסק החדש שהוצאתי לפני מספר חודשים. יש כל הזמן מחשבות על דברים חדשים, להלחין ולהוציא דברים חדשים ומחשבות על שיתופי פעולה".

הקהל שמגיע לשמוע את שבת הוא מגוון, מכל חלקי החברה הישראלית. "זה לא משנה לי מי הקהל, אני עם אותו לב פתוח. הטקסטים של השירים שלי מתאימים לכולם".

שבת מרוצה חלקית ממצבה של המוזיקה הישראלית, "אני מרוצה שאנשים כותבים שירים יפים ומחפשים את דרכם ולאו דווקא בעברית למרות שרוב מה שעושים פה זה בעברית. המוזיקה הישראלית עוד אולי צריכה למצוא את עצמה, הריאליטי של תחרויות שירה עושות פה בלאגן. בוא נקווה לטוב".