שובו של לוחם

אהרון קרוב (28) נפצע אנוש במבצע "עופרת יצוקה", חזר ללכת ולדבר. עכשיו הוא סוגר מעגל — עולה שוב על מדים וחוזר לשירות מילואים.

ערוץ 7 , כ"ד באלול תשע"ה

אהרון קרוב
אהרון קרוב
פלאש 90

סגן ( מיל') אהרון קרוב היה הפצוע הקשה ביותר של מבצע עופרת יצוקה. הוא נפגע אנושות בפניו וסבל מפגיעה מוחית.

בימי המבצע היה קרוב (28) תלמיד ישיבת הסדר וקצין צעיר בחטיבת הצנחנים. במהלך המבצע התחתן המ"מ הצעיר- ומיהר לשוב לחייליו ברצועת עזה כבר בבוקר שלמחרת חתונתו. שבועיים אחר כך נכנס הכוח שבראשו עמד לבית ממולכד בפאתי עזה. מטען חבלה התפוצץ, קרוב נפצע אנושות, וסיכוייו להחלים הוגדרו קלושים מאוד.

אחרי טיפול רפואי בשטח הוטס קרוב לבית־החולים בילינסון ולאחר מכן הועבר לתל־השומר, למחלקה לפגועי ראש. רסיס גדול חדר למוחו, נכנס מצד אחד, זיגזג שם במסלול ארוך ולא יצא. הוא פגע באזורים רבים, ביניהם אזור הדיבור, ולכן הסיכויים שיחזור לדבר היו פחות מקלושים. פניו התרסקו, מעצמות הגולגולת העליונות דרך ארובות העיניים, הסינוסים ועד הפה והשיניים. בגלל הפגיעה המוחית הוא לא היה מסוגל להזיז איבר.

אבל ההתקדמות שלו הייתה מהירה ודרמטית. אחרי שלושה ימים הוא חזר להכרה בפעם הראשונה, אבל המשיכו להרדימו. שישה ימים לאחר הפציעה נשם בעצמו ונותק ממכונת ההנשמה. אחרי שבועיים התחיל ללכת. אחרי פחות מחודש כבר הצליח ללחוש מילים ראשונות.

אשפוזו ארך חמישה חודשים, ואחריהם החל תהליך שיקום ארוך. כיום קרוב נשוי ואב לשלושה ילדים. הוא מתגורר באריאל, שם הוא גם לומד, ומרצה בצבא ובבתי־ספר על ציונות ועל התמודדות עם קשיים.

העיתון "ידיעות אחרונות" מדווח הבוקר כי במשך זמן רב הוא ניסה גם לחזור לצבא. בהתחלה ניסה לשוב לצנחנים, אבל בגלל הפגיעה המוחית הקשה לא לקחו שם סיכונים וסירבו. עכשיו הוא מצא את הדרך להתגייס ליחידה יוקרתית אחרת כאיש מילואים. המח"ט שלו במלחמה, הרצי הלוי, כיום ראש אמ"ן, עזר לו בכך.

"זה מלמד שאסור להתייאש. כשאדם מאמין בעצמו הוא יכול להגיע למקומות שנראים הזויים ובלתי אפשריים. גם כעם וגם כאדם פרטי — צריך להאמין ביכולות שלנו", צוטט בעיתון הרב זאב קרוב, אביו של אהרון.