המזכיר הצבאי - צומת העצבים של ישראל

בלשכת ראש הממשלה נערך היום טקס חילופים של המזכיר הצבאי לראש הממשלה. תא"ל אליעזר טולדנו נכנס לנעליו של האלוף אייל זמיר.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ד באלול תשע"ה

המזכיר הצבאי - צומת העצבים של ישראל-ערוץ 7
מימין: זמיר, נתניהו וטולדנו
צילום: חיים צח, לע"מ

בלשכת ראש הממשלה בירושלים נערך היום (שלישי) טקס חילופי המזכיר הצבאי לראש הממשלה.

תא''ל אליעזר טולדנו, לשעבר מפקד חטיבת הצנחנים, מחליף בתפקידו את האלוף אייל זמיר שמונה למפקד פיקוד הדרום.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי ''התפקיד הזה הוא מאתגר מאוד כי זה צומת העצבים של מדינת ישראל ומדינת ישראל מחוברת בעצביה להרבה מאוד דברים שמתרחשים בעולם ומאתגרים אותנו בכל העת.

"עדיין יש כאלה שמאיימים להכחיד אותנו, אבל בנינו את יכולת ההגנה, זה הדבר המשמעותי ביותר שייצרנו כאן. המדינה היא ביטוי בראש ובראשונה של היכולת הריבונית להגן על עצמנו, וזה נופל כאחריות ראשונה על הממשלה של המדינה, על הצבא של המדינה ועל זרועות הביטחון האחרים של המדינה''.

נתניהו הדגיש כי ''נצח ישראל לא ישקר אם עם ישראל יהיה מוכן להילחם, הוא יהיה חזק יותר מאויביו. אני חושב שהבנת את זה בצורה נפלאה, עשית את זה בצורה ישרה וישירה, ועם זאת רגישה. אנחנו צריכים אנשים שמחויבים להבטחת ביטחון ישראל מעל כל שיקול אישי. זה המבחן של מפקד וזה גם מבחן של מנהיג''.

ראש הממשלה איחל הצלחה רבה לאלוף זמיר. ''אני חושב שאתה הפגנת יכולות של מפקד ושל מנהיג. אני מאחל לך פיקוד מוצלח באחת משתי החזיתות הגדולות שלנו. אני בטוח שחוט השני הזה של ההערכה והמחויבות שלך, הוא ישזור את דרכך כאן הלאה. בהצלחה ותודה".

המזכיר הצבאי היוצא, האלוף אייל זמיר, אמר לנתניהו "אתה בראש נושא באחריות הכוללת לביטחון ולחיי אנשים במדינה המאוימת בעולם, במציאות ביטחונית אזורית ועולמית משתנה ומורכבת. אני מודה לך על האמון, הגיבוי, ההכוונה, למדתי ממך רבות ואני משוכנע שלוקח עימי צידה משמעותית להמשך הדרך".

המזכיר הצבאי הנכנס, תא"ל אליעזר טולדנו, הודה כי מדובר ביום מחייב ומשמעותי עבורו. ''ראש הממשלה, אני מודה לך על האמון, זאת זכות כבירה לשרת את מדינת ישראל מכאן בירושלים, סמוך לשולחנו של ראש ממשלת ישראל. אני מודע לאחריות העצומה ולמחויבות, אעשה כל שביכולתי להיות ראוי כל יום".