איילת שקד
איילת שקד צילום: דוברות גלובס

אשת השנה לפי מגזין ליידי גלובס לשנת 2015 היא שרת המשפטים, איילת שקד.

"אני בפירוש מתאמצת שעמדת המדינה תגבה את ההתיישבות ביהודה ושומרון, דרך מחלקת בג"צים. יחד עם שר הביטחון, אנחנו מפעילים את כל הכלים היצירתיים לשם כך", אמרה השרה שקד בראיון למגזין.

השרה שקד התייחסה לכוונות לשנות את שיטת מינוי השופטים בבית המשפט העליון "השיטה לבחירת שופטים צריכה להיות יותר פוליטית. במדינה שבה בית המשפט העליון מאד אקטיביסטי וקובע מדיניות, הגורם הדומיננטי בבחירת שופטים הם השופטים עצמם. זה לא קיים בעולם".

על פיצול תפקיד היועץ המשפטי אמרה שקד "כשהתקבלנו ל-OECD הם לחצו על הפיצול. זה לא קשור לימין ושמאל. על היועץ להבין שהייעוץ המשפטי צריך לאפשר לממשלה למשול ולשים לה גבולות, להגיד מה חוקי ומה לא, אבל לא לכפות תהליכים. יש יועצים בעבר שהיו יותר אקטיביסטים. יש יועצים משפטיים שתוקעים מקלות בגלגלים של שרי הממשלה”.

"אני עובדת מאוד טוב עם נשיאת העליון", הדגישה השרה שקד, "אנחנו מתייעצות ביומיום ונפגשות מדי שבועיים. רוב המינויים לוועדה למינוי שופטים היו מוסכמים על שתינו".

בהתייחסה לתופעת השיימינג אמרה שרת המשפטים "אני התחלתי את השיימינג ברשת. הפעלתי אנשים דרך הפייסבוק. אחר כך עשו את זה עליי כפוליטיקאית"

על הפוליטיקאיות מהשמאל שיצאו נגדה אמרה כי הן ניצלו באופן ציני ופוליטי את דבריה. "לא חושבת שפוליטיקאי צריך להיות שק חבטות. שמתי לב שדווקא נשים היו התוקפות. זו הסתה בוטה מצידן. אולי זה בגלל שהן באופוזיציה. מקומם את השמאלנים שאנחנו ימין שהגיע להנהיג".

הדירוג השנתי של 'ליידי גלובס', שיפורסם הערב, מבוסס על מעקב יומיומי אחר פועלן של הנשים המכהנות בתפקידים הבכירים ביותר בזירות הפעילות השונות, לרבות ממשל ופוליטיקה, כלכלה ופיננסים, תעשייה קמעונאות, נדל"ן, היי-טק, טלקומוניקציה, משפט, מדע, חברה ותרבות.

עוד דורגו ברשימת "50 המשפיעות בישראל": אשת השנה במגזר העסקי היא ציפי עוזר ערמון, מנכ"לית לומניס, שלקחה חברת היטק בצרות, העלתה אותה על המסלול, הנפיקה אותה בנסד"ק ולאחר מכן הובילה אותה לאקזיט של 2 מיליארד שקל, ד"ר קרנית פלוג- המדורגת במקום השני ברשימה, מרים נאור, רקפת רוסק עמינח, מיכל עבדי בויאנג'ו, ד"ר אילנה דיין, עדינה בר שלום, ענת גבריאל, רויטל הנדלר, אתי רוטר, סא"ל אושרת בכר ועוד.