התחממות ביחסים? נתניהו וקרי ייפגשו

בלשכת ראש הממשלה אומרים לערוץ 7 כי השניים קיימו שיחה טובה ויוועדו בשולי העצרת הכללית של האו"ם בסוף החודש.

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ"ה באלול תשע"ה

ינסו להפשיר את היחסים? קרי ונתניהו
ינסו להפשיר את היחסים? קרי ונתניהו
צילום: עמוס בן גרשום לע"מ

מנסים להדק את הקשר בחזרה? דובר מחלקת המדינה האמריקנית, ג'ון קירבי, אמר הלילה כי מזכיר המדינה ג'ון קרי יוועד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בשולי עצרת האו"ם שתתקיים בניו יורק בסוף החודש. בלשכת ראש הממשלה אישרו לערוץ 7 את הדברים.

הלילה דווח שקרי ונתניהו שוחחו בסוף השבוע האחרון, לראשונה מאז חודש יולי והמאבק העיקש של המערכת המדינית בישראל באישור ההסכם האיראני בקונגרס ובסנאט.

במערכת המדינית אמרו לערוץ 7 כי בשיחה בין השניים, שהתמקדה בנושא האיראני, אך עסקה גם בנושאים נוספים, הדגש קרי את מחוייבותה של ארצות הברית לשמור על ביטחון ישראל.

בסביבתו של נתניהו מעוניינים שבנסיעה הקרובה שלו בסוף החודש לניו יורק, הוא יזומן גם לפגישה עם הנשיא אובמה, כדי להפשיר את היחסים בין השניים אחרי המאבק סביב סוגיית הגרעין, אך הזמנה כזו טרם יצאה על הפועל.

גורמי ממשל אמרו כי אובמה אכן מתכנן להזמין את נתניהו לפגישה, אך רק אחרי ההצבעה בבית הנבחרים בנוגע להסגרת הסנקציות מאיראן. נתניהו אמור להגיע לאחר ההצבעה, ולא מן הנמנע שברגע האחרון תתקיים פגישה כזו.

בתוך כך, ראש הממשלה יוצא היום ללונדון, שם ייפגש עם ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון, עם חברי פרלמנט בריטיים ועם מנהיגי הקהילה היהודית.