הארכיאולוגים רוצים לחשוף את אוצרות דוד המלך

יעקב סיביליה מועד נאמני קבר דוד המלך מזהיר מחפירה בהר ציון. "עד היום מי שחפר שם כבר לא נמצא איתנו".

בני טוקר , כ"ה באלול תשע"ה

הארכיאולוגים רוצים לחשוף את אוצרות דוד המלך-ערוץ 7
המאבק נמשך, אבל בשקט. קבר דוד
צילום: פלאש 90

יעקב סיביליה ממקימי ועד נאמני קבר דוד המלך, קורא לארכיאולוגים של רשות העתיקות להתייעץ עם גדולי ישראל לפני שהם ממשיכים בחפירות לגילוי היכל הפאר של שבעת המלכים בראשם דוד המלך בהר ציון.

בראיון לערוץ 7 טוען סיביליה כי רשות העתיקות משתוקקת לגלות את אוצרות דוד המלך, "אני יודע שהפרויקט הזה הוא הבייבי של הארכיאולוג הראשי, הם עשו בדיקות עם מכ"ם מיוחד וראו שם אולמות שלמים מתחת לאדמה. על פי כל העדויות יש שם מנהרות שמובילות להיכל הפאר של שבעת המלכים בראשם דוד המלך. הם ביצעו בדיקות מדגמיות".

לדבריו הניסיון לחפור בעומק הקרקע לכיוון היכל הפאר, הוא ניסיון מרתק אך מסוכן, "ביקשתי מהם להתייעץ עם גדולי ישראל, מדובר בחפירה של 30 מטר עומק לכיוון היכל הפאר. במקום הזה בשדה עמד האר"י הקדוש שתיאר את זה וגם צדיקים כמו ה'אמרי אמת' עמדו שם בשדה והצביעו על המקום.

"לא רחוק משם יש חפירה רצינית יותר במקום שנמצאים שרידי החומה של הבית הראשון. אנחנו ראינו שם משלחות של ארכיאולוגים שחפרו במקום לפני שנים, פקדו אותם כל מיני אסונות והם אינם איתנו. גם המוסלמים ידעו שאסור להגיע לשם".

סיביליה שב וקורא לקרן למורשת הכותל שאחראית לקבר דוד להכניס לשם יותר כיסאות לטובת המתפללים, "יש מין מגמה כזאת שיהיו פחות יהודים שמתפללים בקבר דוד כי זה פוגע בתיירות, הוציאו שם ספסלים והיום נשארו רק 9 מקומות ישיבה למתפללים. ואני קורא להם להחזיר את הספסלים ולעודד את התפילה במקום".