​"מפקירים את בטחוננו ומסכנים את ילדינו"

עשרות מפגינים מגב ההר מחו הערב בצומת תפוח נגד העיכובים בסלילת כביש עוקף חווארה. ראש המועצה: "הממשלה אינה מקיימת את חובתה"

מנחם שוורץ , כ"ה באלול תשע"ה

עשרות תושבים מאיזור גב ההר בשומרון, הפגינו הערב בצומת תפוח, בעקבות פיגוע הירי הבוקר, שבו ירו מחבלים על מכונית, ופצעו קל שתי תושבות מהאיזור שהיו בדרכן לעבודה.

התושבים מוחים על כי המדינה מפקירה את ביטחונם. "ממשלת ישראל ביודעין מעכבת את סלילת כביש עוקף חווארה, ובכך מסכנת אלפי בני אדם נשים ילדים ותינוקות מדי יום", אומרים המפגינים.

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, אמר בהפגנה "המחבלים של הרשות הפלסטינית יודעים לקרוא היטב את המפה, והיא פשוטה מאוד, אם אני כראש המועצה צריך לנסוע למשטרת אריאל, כדי להתחנן לשחרר תושבים שרוגמים אותם בסלעים ואבנים בחווארה ומחרימים להם את הנשק, ואם אני צריך לדרוש באמצעות כלי התקשורת מראש הממשלה ושר הביטחון לגבות חיילים ולוחמים שמגנים על חייהם"

"המחבלים של הרשות הפלסטינית יודעים לקרוא היטב את המדיניות הזו", הבהיר דגן והוסיף, "לפני שאני מפנה את האצבע המאשימה כלפי המחבלים, אנחנו מפנים קריאה למדינת ישראל: הממשלה, כאן ביהודה ושומרון לא מקיימת את חובתה. חובתה של ממשלה להגן על אזרחיה, והדבר לא נעשה".