חנוכת בית גשר בירושלים
חנוכת בית גשר בירושליםצילום: גשר

במעמד ראש העיר ירושלים ניר ברקת, והרב הראשי לירושלים הרב אריה שטרן, נחנך אחר הצהריים (חמישי) בית ארגון "גשר" החדש, בבית חיבה שברחוב הרצוג בירושלים.

ראש העיר ברקת פתח את האירוע בגזירת הסרט שבפתח מטה הארגון, והרב שטרן קבע את המזוזה במקום.

לדברי ברקת, הארגון מביא לידי ביטוי ומימוש את חזון ירושלים לאחדות ישראל. "הדרך היחידה להצלחתה של העיר ירושלים, היא באחדות ובהידברות בין כל המגזרים, ברוח ארגון גשר", הוסיף.

"לפני שנה נפגשנו כאן בחנוכת בית חיבה. באותו יום נודע לנו על הירצחם של הנערים, והיום אנו חונכים בית חדש של אחדות וסובלנות בעיר ירושלים. אנו סוגרים היום מעגל – של כאב וגעגוע, אך גם של עדות לעמידתנו האיתנה, לסירובנו להיכנע לפילוג ולשנאה", אמר ראש העיר.

במהלך האירוע העניקו יו"ר ארגון גשר דניאל גולדמן ומייסד הארגון הרב דני טרופר, שי לניר ברקת לאות הוקרה על החלטת העירייה להקצות את הבניין לטובת פעילות ארגון "גשר".

אילן גאל-דור, מנכ"ל הארגון אמר באירוע כי "זכינו בגשר לעלות מדרגה ולעבור לבניין חדש ומרווח. אנו מתמקדים במשימת האחדות שכה חשובה לכולנו. ל'גשר' משימות רבות בחברה הישראלית ובעם היהודי אנו בטוחים שנצדיק את האמון שהציבור נותן בנו.

הרב אריה שטרן, הרב הראשי לירושלים אמר באירוע כי, "ראש השנה זה יסוד של הכלל, דרך האחדות. יש חשיבות לתפילה בציבור ובמיוחד בראש השנה שאז התפילות שלנו מצטרפות לתפילותיהם של כל עם ישראל. להגיע לכאן היום ולהשתתף בענייני ציבור, חיבור וגישור בין עם ישראל, זה דבר גדול''.