בנט: הגרעינים התורניים - האנטנות של החברה

שר החינוך סיפר כי אביו ז''ל עסק תמיד במציאת פתרונות לבעיות ולא התחפר בקשיים. "כך גם הגרעינים שלוקחים אחריות, משנים ופועלים".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ז באלול תשע"ה

בנט: הגרעינים התורניים - האנטנות של החברה-ערוץ 7
פעילות בגרעין התורני בלוד
באדיבות קרן קהילות

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, היה אמש (ה') אורח הכבוד בכנס פתיחת השנה שערכה קרן קהילות ביפו לציון 80 שנה לפטירת הרב קוק.

בכנס השתתפו עשרות רבות של רבנים, מנהלים ומנהלות הגרעינים התורניים-חברתיים מכל רחבי הארץ.

השר בנט שקם אתמול בבוקר משבעת ימי האבלות על אביו ז"ל דיבר לזכרו ואמר כי אחד מהדברים שאפיינו את אביו היה שהוא מעולם לא התחפר בקשיים, כלשונו, אלא עסק בפתרון הבעיות. "כך גם הגרעינים שלוקחים אחריות ומשנים ופועלים ולא שוקעים בבעיות - אתם האנטנות של החברה הישראלית".

בנט הדגיש כי חשוב לו להעצים את הגרעינים וכי הוא מעריץ ואוהב את אנשי הגרעינים המסורים. "איני יודע על דרך טובה יותר לסיים את השנה מאשר אתכם,  אברך אתכם כי תמשיכו בעבודת הקודש".

הרב אלישע וישליצקי ברך את השר בנט על הקשבתו וציין את מוכנותו לקום מהשבעה ולהגיע ישר לכנס הגרעינים, צעד שמראה על החשיבות שהוא נותן להם.

הרב אופיר כהן, ראש הגרעין התורני באשקלון סיפר ליו"ר הבית היהודי כי בין נציגי הגרעינים היושבים לפניו נמצאים כוחות עצומים שיכולים, כלשונו, להרים את הרוח של עם ישראל וזו המשימה הכי חשובה של שר החינוך.

גם שר החקלאות אורי אריאל השוהה בחו"ל שלח את ברכתו לכנס ונציגיו הופיעו בפני הבאים. לכנס הגיעו גם ראשי הגרעינים של רשת שעלי תורה, הנני, נחת ובני עקיבא.

כאמור, הכנס עמד בסימן 80 שנה לפטירתו של הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ"ל והמנהלים אף יצאו לסיור בעקבות חיי הרב קוק ביפו.

מנכ"ל קרן קהילות ליאור ליפשיץ הודה למנהלי הגרעינים על ההשקעה ובירך כי השנה הבאה תהיה פוריה מקודמתה.