הרבנים הראשיים הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו
הרבנים הראשיים הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו פלאש 90

תחת הכותרת 'קריאת קודש' מפרסמים הרבנים הראשיים אזהרה מהשתתפותם של יהודים בכנס השגרירות הנוצרית בישראל.

במכתבם כותבים הרב דוד לאו והרב יצחק יוסף: "נודע לנו כי גורמים העוסקים במיסיון מטעם השגרירות הנוצרית בישראל מארגנים כינוס גדול בימי חג הסוכות. כחלק ממטרות ארגון זה העברת יהודים על דת ישראל והכנסתם תחת כנפי הנצרות. אותם גורמים רואים שליחות בהמרת כל תושבי העולם והפיכתם לנוצרים, ובעיקר את בני העם היהודי".

"דבר זה", כותבים הרבנים הראשיים, "הינו חמור ונוגד את יסודות אמונתנו, על כן חובה להוקיע את הדבר ולהזהיר את הציבור. אנו קוראים בשורות אלו אל הציבור היהודי בארץ הקודש שלא לקחת חלק בכינוס זה, למרות שיתכן שמארגני הכינוס הם ידידי מדינת ישראל, אבל בפועל האירוע מהווה סכנה רוחנית ומקעקע את צביונה היהודי".

מכתבם זה של הרבנים הראשיים מגיע לאחר קיומו מדי שנה של הכנס הנוצרי במהלך חול המועד סוכות. חברת מועצת ירושלים לשעבר, מינה פנטון, שקידשה מאבק נגד הכנס וגם נגד אירועי מיסיון שונים שהתקיימו בעיר בשנים האחרונות, מציגה כמה ציטטות מאירועי השנה שעברה, ומהם עולה המגמה התיאולוגית העומדת מאחורי האירוע.

הבישוף רוברט סטרנס, ביקש לשלהב באקסטזה אופיינית וזעק ליהודים ולנוצרים להאמין בישוע היהודי ולקרוא יחדיו 'הללויה למשיח'. דבריו של הבישוף סטרנס תורגמו במקום לעברית לטובת הישראלים שבקהל ע"י דורון שניידר, מומר העובד בשגרירות הנוצרית, מספרת פנטון.

הבישוף קרא: "אני רוצה שאנחנו נכריז כאן הערב 'ישו הוא לא נוצרי, הוא יהודי'. אנחנו הולכים אחר המשיח היהודי ישוע. ...הערב באולם הזה יהודים וגויים כאחד נרים צעקת הללויה" בתגובה הריעו לו הנוכחים באולם ישראלים ונוצרים והניפו ידיהם אל על. "אנחנו מאוחדים בזאת, יחד אנו צופים לביאתו של המשיח..... עד שהיום הזה יבוא עלינו לעמוד ביחד חזקים ומאוחדים... הללויה".

מוסיפה פנטון ומצטטת גם את נשיא המדינה, ראובן ריבלין, שהיה אורח הכבוד של האירוע בשנה שעברה, נשא בו דברים ואמר:  "הבאנו שלום עליכם ואתם הבאתם שלום עלינו... אני מקבל אתכם מעומק לבי במסע שלכם לארץ הקודש.. בנינו את המדינה כדוגמה לכל העולם. בכל הזמן הזה התחלקנו מתוך שותפות, יהודים, מוסלמים ונוצרים... הגורל הביא אותנו לחיות כאן יחדיו ע"י יצירת מדינה יהודית דמוקרטית. היום, בזמנים המאתגרים והמשתנים חזון זה רלוונטי יותר מתמיד... יצירת חברה שאחדותה יוצרת חזון משותף", מצטטת פנטון ותוהה לאיזה חזון יהודי-נוצרי מתכוון הנשיא.

עוד מצוטט הנשיא מאירוע השנה שעברה: "הקשר של הציונות עם הקהילה הנוצרית מצוי בשורשים היסטוריים עמוקים... אבל ידידים יקרים, אחים ואחיות, אנחנו נמשיך להזדקק לעזרתכם...  השבוע אנחנו חוגגים את סוכות הידוע כחג TABERNACLES (ההגדרה הנוצרית לסוכות), השם מתייחס למשכן שנבנה בימים הראשונים ליציאת בני ישראל ממצרים במדבר, וזו הייתה אכן הסוכה הראשונה. אנחנו שמחים שבאתם להשתתף בבניית סוכה זו השנה, שהיא בעלת משמעות מיוחדת לכולנו. באור חג הסוכות אנחנו מעריכים אתכם אוהבי ישראל וירושלים  המתחלקים בשמחת  החג הזה ומממשים בחייכם עתה את חזון ישעיה "נחמו נחמו עמי יאמר אלוהיכם"... תודה לכם מעומק הלב מכל הירושלמים ומכל הישראלים".

פנטון קובעת כי לא במקרה נקט ריבלין במונח 'נחמו נחמו עמי' שכן "'נחמו נחמו עמי" הוא המוטיב המוביל של השגרירות הנוצרית הבין-לאומית ירושלים, מארגנת הכנס. המשמעות מבחינתם, הכנסייה ומשיחם הם המנחמים והגואלים את העם היהודי. זהו סירוס הכתובים וניכוסם כפטרוני הנחמה לעם היהודי. "נחמה" הבאה לידי ביטוי בממון רב, שהוא כלי החדירה לחברה היהודית", אומרת פנטון.

באשר לאירוע הצפוי השנה היא מציינת כי את האירוע ינחה הישראלי/נוצרי האבנגליסט דר' מייק אבנס, "מגדולי המיסיונרים הפעיל עוד משנות השבעים ומוגדר כאויב רוחני מספר אחד ע"י הקהילה היהודית בתפוצות", אומרת פנטון ומוסיפה כי "אבנס באופן קבוע משתמש בסיפורים על קשריו עם מנהיגים יהודים/ישראלים כדי לתת לעצמו תדמית של נביא, ועם זאת מכריז כי ישו הוא חלק אינטגראלי בתכנית הנבואית לישראל ולעם היהודי".

כאמור, בעקבות המידע שהגיע על אודות תוכנו של האירוע הצפוי פרסמו הרבנים הראשיים הודעה וקריאה שלא להשתתף בכנס בשל המגמות התיאולוגיות דתיות מסיונריות שמאחוריו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו