בני הזוג, עם התינוק הראשון של שנת תשע"ו
בני הזוג, עם התינוק הראשון של שנת תשע"ו צילום: אופיר לוי, ביה"ח קפלן

הלידה הראשונה של שנת תשע"ו בבית החולים קפלן ברחובות, היתה כרוכה בדרמה של ממש.

התינוק נולד בחדר ניתוח מיילדותי בלידת חירום לאחר שאמו, עינב זבולון, נפצעה בפניה ובגבה באורח בינוני בתאונת שרשרת בכביש הסיטי באשדוד בסיום קניות בערב ראש השנה.

הרכב נהרס כליל ועינב הובהלה לחדר הבמיון בקפלן, יחד עם אמה ואחותה שנפצעו אף הן, כשהיא בשבוע ה-36 להריונה. לאחר שהצוות הרפואי עצר את הדימום ותפר את הפצעים, היא הוכנסה לחדר ניתוח מיילדותי לתהליך חירום.

צוות נרחב של רופאים ואחיות יילד בהצלחה את התינוק הראשון של ראש השנה בשעה 20:05 במשקל 3.044 ק"ג. 

זבולון סיפרה כי היתה עם אמה ואחותה בסידורים של ערב ראש השנה באזור הסיטי באשדוד. "קנינו מתנות לחג ונסענו חזרה למושב שתולים, שם אנחנו גרים", היא אמרה. "לאחר שעצרתי ברמזור אדום, הרגשתי מכה אדירה מפגיעת רכב מאחור ונהדפתי להגה ולמכונית שהיתה לפניי", היא מתארת.

"כל הפנים שלי היו עם דם וידעתי שאסור לי לאבד הכרה בגלל התינוק ומיד שאלתי את אמי ואחותי אם הן בסדר. חייל קרבי הגיע ראשון ועזר לנו להיחלץ מהרכב, ואמבולנס לקח אותנו לקפלן, למלאכים בלבן, ובתוכם במיוחד ד"ר לימור גולדנהירש וד"ר אילת גידרון במחלקת יולדות. הן הצילו את התינוק שלי".

האם והאחות טופלו ושוחררו ואילו זבולון, שנפגעה באורח בינוני, עברה סדרת בדיקות וטיפול רפואי של צוות הכירורגים והגינקולוגים.  

ד"ר אילת גידרון, רופאה בכירה במחלקת יולדות, סיפרה כי "הצוות הרפואי העריך ובדק את העובר ולשמחתנו המוניטור היה תקין. לאחר מכן, החלו צירים תכופים והיה סיכון שתהיה היפרדות שליה בשל ההדף. בשל כך, רצנו אתה לניתוח קיסרי בחירום ובמהלך תקין נולד תינוק בריא".

יניב, בעלה של עינב, סיפר כי הוא הגיע לקפלן והחל לבכות מהלחץ סביב התאונה, הדאגה לרעייתו והצלת חייו של התינוק.

 "כל כך חיכינו לבואו של התינוק, והאירועים הלכו קצת אחרת ממה שתכננו, אבל ברוך השם נולד תינוק מדהים בידיהם האמונות של הצוותים הרפואיים המסורים במחלקת יולדות קפלן, ואין מאושרים מאתנו. עינב תעבור תהליך שיקום ולאט לאט נחזור לשגרת החיים עם התינוק הראשון שלנו".

"היתה לאורך החג שמחה מהולה בעצב. אנחנו נתאושש, ובכל מקרה נקרא לתינוק בשם של בחור אמיץ", סיכמו בני הזוג.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו