בשבע שאלות

ח"כ מוטי יוגב, ממפלגת הבית היהודי, עונה על שאלות עיתון "בשבע"

תגיות: בשבע 661
, ג' בתשרי תשע"ו

בשבע שאלות            -ערוץ 7
מוטי יוגב
צילום: עצמי

מה הגורמים להסלמה הביטחונית?

"המחלוקת בין האסלאם ליהדות על הר הבית וירושלים, תוכניות הלימוד הפלשתיניות המחנכות להשמדת ישראל שאומצו בבתי הספר במזרח ירושלים בשנים האחרונות, הזנחה בפיתוח ובתשתיות במזרח ירושלים וירידה בשליטת הרשויות שם".

מה דעתך על דרך הטיפול של כוחות הביטחון במצב?

"שירות הביטחון ומשטרת ישראל עושים כל שלאל ידם אך במיעוט כוח ובכוח שאינו מתאים למשימות הנדרשות ממנו כיום".

אילו צעדים יש לנקוט בירושלים?

"בהר הבית יש להבהיר את עיקרון 'ביתי בית תפילה ייקרא לכל העמים' - במידה ומסגד הופך למוצב טרור, יש להיכנס אליו ולהשיב את הר הבית למקום תפילה בלבד, ולפיקוח על תוכניות הלימודים בכל מוסדות החינוך במזרח ירושלים באמצעות תמריצים וענישה".

כיצד ניתן להגביר את ההרתעה?

"יש לבנות ארגז כלים משפטי מרתיע לטרור, כגון קנסות להורי קטינים מיידי אבנים, עונש שהוכח כמרתיע. בנוסף לכך יש להקטין את גִזרת מחוז ירושלים ולהגדיל את הכוח המשטרתי בכמות ובאיכות, תוך מתן הנחיות וגיבוי כמתחייב מהמציאות".

כיצד יש להגיב להתבטאויותיו של מלך ירדן בנושא הר הבית?

"ראשית בכבוד. יש לנו שותפויות אסטרטגיות רבות שנים עם ירדן וטוב לישראל שיימשכו. שנית, מתוך האמת של אמונתנו ושל המציאות. אמונתנו שבמקום זה עמד ויעמוד בעתיד בית המקדש, כבית תפילה לישראל ולכל העמים".

מדוע לדעתך יש למנות את ניצב בנצי סאו למפכ"ל?

"מלכתחילה תמכתי במ"מ המפכ"ל ניצב בנצי סאו כמתאים לתפקיד המפכ"ל. סאו הוא הניצב המוערך והמנוסה ביותר. משהחליט השר גלעד ארדן על מינויו של גל הירש גיביתי אותו, אולם משמתעכב מינויו של הירש, משטרת ישראל זקוקה למפקד ובנצי סאו ראוי לכך".

האם מינוי כזה לא מהווה פגיעה בעקרון שלטון הנבחרים?

"כאמור, גיביתי את ארדן ושוב, זאת צריכה להיות החלטתו כשר הממונה. אני מביע את דעתי הנובעת מהיכרות מקצועית של משטרת ישראל והמועמדים".