מוצרים עם טלאי צהוב

יש רק סיבה אחת שבגללה 70 שנה אחרי השואה חוזרים באירופה לסמן יהודים. דעה

תגיות: בשבע 661
שמעון ריקלין , ד' בתשרי תשע"ו

מוצרים עם טלאי צהוב  -ערוץ 7
יבשת שהתמחתה בסימון יהודים אסור לה לחזור על המעשה הזה שוב. טלאי צהוב
פלאש 90

הפרלמנט האירופי קיבל החלטה לסמן מוצרים שמיוצרים בהתנחלויות. זה כולל את רמת הגולן, ירושלים המזרחית ויהודה ושומרון.

ההחלטה הזאת התקבלה כאשר המזרח התיכון גועש ומאות אלפי אנשים נהרגים בקרבות ללא סוף, וכאשר מיליוני פליטים נמלטים מהקרבות שהמיטה עליהם דת השלום והאחווה - האסלאם.

נשאלת השאלה: מה גורם לפרלמנט האירופי להתעסק דווקא בנושא שולי כמו מוצרי ההתנחלויות בשעה שכזו? האם חברי הפרלמנט הנכבדים מעדיפים שנמסור את רמת הגולן לדאע״ש? לאל קאעידה? האם הם אינם יודעים שגם אם ממש היינו רוצים, אין באמת למי למסור את הגולן?

וביהודה ושומרון, האם הם אינם יודעים שהראשונים להיפגע מחרם כזה יהיו פועלים פלשתינים שמוצאים את פרנסתם בעבודה אצל המתנחלים?

ובכלל, כיצד ואיך חרם כזה יכול להועיל או לשפר את המצב או להביא את השלום המיוחל, לפי תפיסתם?

האם אתם מכירים חרם כזה על מדינה אחרת בעולם ששולטת בשטחים שנמצאים במחלוקת? לדוגמה, מישהו העלה בדעתו להחרים את התוצרת של איי פוקלנד הכבושה בידי האנגלים? או את התוצרת של האי סחלין שנכבש על ידי הרוסים? ברור שלא. אז למה באמת החליט הפרלמנט האירופי לקבל את ההחלטה הזאת?

70 שנה בדיוק אחרי שסיימו לסמן יהודים באירופה, הדחף הזה, השנאה הזאת, האנטישמיות, חוזרים לאט ובשקט למרכז הבמה. הם עטופים בהרבה סיפורים ובנימוקים מצחיקים, אבל הם נועדו רק להסוות את שובה של האנטישמיות, כמובן בצורה מעודנת יותר.

לכן, מיליוני יורו מגיעים מאירופה דווקא לישראל לכל מיני ארגונים שנועדו בסופו של דבר להחליש אותה. לכן האמירה האירופית המחוצפת המיוחדת רק כלפי ישראל: מכם אנחנו מצפים לנורמות אחרות. לכן התחילו לסמן מוצרים מההתנחלויות. לא בגלל שזה יועיל או ישנה משהו. בגלל האנטישמיות. כי אם יש משהו שהאירופאים ממש אוהבים זה לסמן יהודים. גם אחרי שהם נמלטו והקימו את מדינת ישראל.

לנו, שחיים בדור התקומה אחרי השואה, יש תפקיד היסטורי: לצקת ממשות בשבועה שלא נשכח. כי כאשר אנחנו רואים שרוצים לסמן מוצרים של יהודים בכל מיני טענות שווא, זו חובתנו לומר: עד כאן. מותר וראוי לקיים ויכוח פוליטי, אבל יבשת שהתמחתה בסימון יהודים אסור לה לחזור על המעשה הזה שוב. 

והעובדה שזהבה גלאון תומכת בהחלטה הזאת ואף יזמה הצעת חוק משלה בנושא, היא לא פחות מחרפה מוסרית.