כסף
כסף דוברות המשטרה

כתב אישום הוגש הבוקר (חמישי) לבית משפט השלום בראשון לציון נגד שלושה תיירים מקולומביה, אשר היו חלק מכנופיה, שהגיע ארצה במטרה לגנוב סכומי כסף נכבדים בתחבולה מאזרחים תמימים.

מכתב האישום עולה כי הנאשמים ניהלו מנגנון שיטתי ומתוכנן במסגרתו ביצעו עבירות גניבה בתחבולה, זיוף, היזק במזיד לרכב, מרמה, קשירת קשר, שיבוש מהלכים ועוד.

בחקירה התברר כי קבוצת התיירים מדרום אמריקה הגיעה ארצה לצורך ביצוע שורת עבירות גניבה בערים שונות בארץ, באמצעות מגוון תחבולות, אמצעים ופעולות מתוכננות ושיטתיות.

תיקי חקירה שנוהלו במחוזות ירושלים, ת״א וחוף, הצביעו על שיטת פעולה דומה והעלו חשד לכך שמעשי הפשע בוצעו על ידי אותם חשודים. התיקים כולם רוכזו בתחנת ראשון לציון, אשר טיפלה בהם בשיתוף גורמים ארציים באגף החקירות והמודיעין.

מכתב האישום עולה, כי השלושה אשר הגיעו לארץ כתיירים והתגוררו בתל אביב, חילקו ביניהם את המשימות, רכשו טלפונים ניידים, שכרו כלי רכב לתקופות קצרות מחברות השכרה שונות, לעתים תוך זיוף ומרמה והחליפו מספר מקומות מגורים באמצעות שכירת דירות ממקורות שונים לזמן קצר.

השלושה השתמשו בזהויות בדויות ובעזרים להסוואה דוגמת פאות ומשקפי שמש וכן בדרכונים, אשרות שהיה ורישיונות נהיגה שזייפו לעצמם. הנאשמים איתרו את הקרבנות באמצעות תצפיות ומעקבים בסמיכות למוסדות פיננסיים ונותני שירותי מטבע ועם איתור קרבן שיש בידיו סכום כסף נכבד, הסיחו את דעתו באמצעות תחבולות שונות, דוגמת יצירת תקר ברכבו של הקרבן בארבעה מהמקרים ויצירת כתם על מכנסי הקרבן במקרה אחר, כל זאת על מנת לבצע את זממם ולגנוב את כספו.

לנאשמים מיוחסים שבעה מקרי גנבה או ניסיון גנבה תוך שימוש בתחבולות ומרמה, שני ניסיונות לשבש את החקירה ועבירות מרמה וזיוף נוספות.

עם הגשת כתב האישום הוגשה לבית המשפט בקשה למעצרם של הנאשמים עד תום ההליכים נגדם.