עצרת הסליחות הלילה - תשובה ניצחת לאויבנו

השר אורי אריאל קורא לציבור להגיע למעמד הסליחות הלילה בכותל המערבי. "הסתובבתי היום בירושלים וראיתי עיר שקטה ורגועה".

רעות הדר , ד' בתשרי תשע"ו | עודכן: 19:33

סליחות בכותל המערבי
סליחות בכותל המערבי
לשכת רב הכותל

שר החקלאות אורי אריאל (הבית היהודי) קורא לציבור הרחב להשתתף במעמד הסליחות שייערך הלילה בחצות בכותל המערבי.

"אני אשתתף היום יחד עם עוד רבבות בסליחות בכותל המערבי שמתקיימות בכל שנה לזכרו של הרב אליהו זצ"ל", אמר אריאל לערוץ 7. "הסתובבתי היום בירושלים וראיתי עיר שקטה ורגועה, אני קורא לכולם להצטרף".

"אני מברך את השר ארדן שהוסיף ותגבר את כוחות המשטרה שכבר משפיעים לטובה ומשרים ביטחון בעיר", הוסיף שר החקלאות.

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן (הבית היהודי) אמר כי "אי הגעה הוא מתן פרס לטרור. הדרכים בטוחות וזה הזמן לחזק את שריד בית מקדשנו ולהוכיח את ריבונותנו".

על רקע הירידה במספר המבקרים אמש בכותל המערבי קורא סגן שר הביטחון להגיע לכותל המערבי ולא לחשוש מהטרור הפלסטיני. "עצרת הסליחות היא התשובה לנחישותנו. הגעה לכותל המערבי תהיה תשובה ניצחת לאויבנו שלא ניתן להכניע אותנו באיומים ובזריקות אבנים. 

"במשך אלפי שנים ניסו לשבור את רוחו של עם ישראל ובטח עכשיו לא יצליחו", הוסיף הרב בן דהן. "הדרכים לכותל המערבי מאובטחות כראוי ומשטרת ישראל וכוחות הביטחון יפעלו בצורה המקסימאלית כדי לאבטח את המתפללים". 

אל עצרת הסליחות צפויים להגיע אלפי משתתפים מכל רחבי הארץ. לדברי מנכ''ל איגוד רבני קהילות, עמיחי אליהו, מאות אוטובוסים מאורגנים צפויים לצאת מכל רחבי הארץ לעצרת בכותל.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) קרא גם הוא לציבור להגיע הערב אל הכותל. "דווקא הערב רגע לפני יום הכיפורים ראוי וחשוב להגיע לתפילה סמוך למקום המקדש ולחזק את הריבונות שלנו בירושלים. עשרות אלפי עולים לרגל בכותל הם התשובה הטובה ביותר לפורעים המנסים לפגוע בנו".