סליחות בכותל המערבי

רבבות השתתפו הלילה באמירת הסליחות המרכזית ברחבת הכותל המערבי, במעמד רבה של צפת, הרב שמואל אליהו, שרים וחברי כנסת. וידאו

חזקי ברוך , ה' בתשרי תשע"ו | עודכן: 08:01

המונים השתתפו הלילה (שישי) בעצרת הסליחות המרכזית שיזמו הרב שמואל אליהו ומנכ"ל איגוד רבני עמיחי אליהו. את הסליחות הנעים בקולו החזן יהודה נפתלי.

בעצרת השתתפו רבה של ירושלים הרב אריה שטרן, הרב חיים דרוקמן, הרב אורי שרקי, שר החקלאות אורי אריאל, סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן, מנכ"ל האיחוד הלאומי אופיר סופר, הרב שמעון כהן, הרב דוד חי הכהן ועוד. 

בתחילה חששו המארגנים מאי הגעה של הציבור הרחב בעקבות איומי הטרור ורחבת הכותל שהתגלתה ריקה יום קודם לכן בזמן אמירת הסליחות, אולם פעילות מאורגנת של איגוד רבני קהילות והבאת מאות אוטובוסים וקהילות מכל רחבי הארץ החזירו את הצבע האנושי לרחבת הכותל המערבי.

"מתחילה פה תנועה שלמה של חיבור למסורת", אמר עמיחי אליהו. "עד היום לציבור המסורתי לא היה חיבור אמיתי עם הציבור הדתי ולשמחתי הציבור מוכיח ברגליים שיש לו איתנו מכנה משותף לא רק בצבא ובעבודה אלא גם בחיבור למסורת ורבנות מחבקת ואוהבת מבית אבא".

רבה של ירושלים הרב אריה שטרן שכובד באמירת פרק תהלים אמר כי הציבור הרחב הוכיח שאין מה לחשוש מאיומים. "עם ישראל הוא עם הנצח ועם הנצח לא נשבר גם כשמאיימים עליו. הלילה עשרות אלפי יהודים הוכיחו שהם אוהבים את הקדוש ברוך ומגיעים לשריד בית מקדשו למרות האיומים וההפחדות".

גם הרב אורי שרקי הביע שביעות רצון מהגעת ההמונים שפקדו את רחבת הכותל. "עם ישראל הוכיח הערב שדווקא כשמבקשי רעתנו מנסים להדיר את רגלינו, הוא הגיע בהמוניו והוכיח שהוא לא נכנע לטרור". טוען....