הצית בית כנסת והלך לטבול במקווה

אדם שנעצר במקווה לאחר שהצית חלק מבית כנסת, טען: "רציתי להתנקם בחבריי על שלעגו לי". בימים הקרובים יוגש נגדו כתב אישום.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ז' בתשרי תשע"ו

הנזק שנגרם במקום
הנזק שנגרם במקום
צילום: חטיבת דובר המשטרה

גם הוותיקים שבשוטרי תחנת משטרת קרית מלאכי לא זוכרים אירוע כה הזוי.

אדם שהצית חלק מבית כנסת הצמוד לישיבה שבה הוא מתגורר נעצר כשהוא משכשך להנאתו במימי המקווה במקום. ומה היה לו להגיד להגנתו לאחר שנעצר? ״חבריי לעגו לי ולכן רציתי להתנקם בהם״.

במהלך הבוקר השני של ראש השנה דווח למוקד 100 של משטרת המחוז הדרומי על אדם שמצית בית כנסת המשמש גם כישיבה ברחוב סן דייגו בעיר קרית מלאכי.

שוטרי סיור וצוות כיבוי אש הגיעו למקום ומצאו אדם בתוך מימי מקווה הצמוד לבית הכנסת כשלגופו חלוק ולראשו משקפי שמש. החשוד סירב לשתף פעולה עם השוטרים שהגיעו למקום ולא השיב לשאלותיהם. 

במקביל זיהו השוטרים בתוך בית הכנסת ומחוצה לו נזק רב. ״בכניסה לבית הכנסת הבחנו בדלת שרופה, ספסל הפוך ורצפה מפויחת. בחדר המקווה הסמוך זיהינו פריטים נוספים הנראים שרופים ואת החשוד עצמו. משינו אותו מתוך מימי המקווה, עצרנו אותו ולקחנו אותו לתחנה״, מספר רס״ל עטיה נירן אשר היה נוכח בעת האירוע ועצר את החשוד.

החשוד, בן 39 אשר לטענתו מתגורר במקום, נעצר ונלקח לחקירה במשטרת קרית מלאכי של מרחב לכיש. בחקירתו הודה כי הצית וגרם נזק לבית הכנסת בכוונה תחילה.

כשנשאל לפשר מעשיו אמר ״אני גר בישיבה הצמודה לבית הכנסת. אנשים מהישיבה גרמו לי צער ואז לקחתי מגב שמתי עליו סמרטוט וכבלים נוספים והצתתי את הדלת של בית הכנסת וחפצים נוספים בעזרת מצת״.

בשעות הערב של אותו היום בו נעצר, הוא הובא להארכת מעצר בבית משפט השלום באשקלון. היום הוגשה נגדו הצהרת תובע בבית משפט השלום באשקלון, ובשעה זו הוא מובא להארכת מעצר. בימים הקרובים צפויה פרקליטות מחוז דרום להגיש נגד החשוד כתב אישום בגין הצתה וגרימת נזק לרכוש.