מפקד המחוז והלוחם
מפקד המחוז והלוחם צילום: חטיבת דובר המשטרה

מפקד מחוז ירושלים, ניצב משה (צ'יקו) אדרי ביקר היום (ראשון) את לוחם מג"ב שנפצע ביום שישי בג'בל מוכבר ומאושפז בבית החולים שערי צדק.

מפקד המחוז קיבל סקירה רפואית ממנהל המחלקה הכירורגית ומצוות הרופאים, אודות פציעתו של הלוחם.

ניצב אדרי שוחח עם הלוחם ומשפחתו ושיבח את פעילות הלוחמים במשימתם בג׳בל מוכבר, "פעלתם במסירות, נחישות ואומץ לב רב והעברתם את העימות פנימה והרחק משכונת ארמון הנציב במטרה להגן על תושבי השכונה, תוך חירוף נפש".

"הגעתי לומר תודה, אתם גיבורים במלוא מובן המילה ומהווים מדי יום מגן אנושי לתושבי ירושלים והמבקרים בה וראויים לכל שבח והוקרה", הוסיף אדרי.

הלוחם, ושניים מחבריו, נפצעו ביום שישי האחרון במהלך הפרות סדר בשכונת ג'בל מוכבר שבירושלים. ההתפרעות כללה ידויי אבנים ובקבוקי תבערה לעבר השוטרים ולוחמי מג"ב שהיו מוצבים סמוך למרפסת מאיר נקר.

הכוח הדף את המחבלים הפורעים לתוך ג׳בל מוכבר שם המתינו צעירים ערבים רבים אשר הבעירו צמיגים, הציבו פחי אשפה על הציר והתעמתו עם השוטרים והלוחמים. כוח לוחמי מג"ב שהגיע למקום לפזר את המתפרעים הותקף בבקבוקי תבערה שגרמו לפגיעה בכוח. הלוחמים שהיו בסכנת חיים ממשית ביצעו ירי באוויר ולעבר מיידי הבקת"בים ועצרו שני מתפרעים. עם המעצר ופיזור המחבלים הכוח יצא לכיוון הכניסה לג׳בל מוכבר שם טופלו על ידי מד"א.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו