יימצא פתרון. כפרות
יימצא פתרון. כפרותפלאש 90

המאבק במנהג הכפרות עולה מדרגה: פעילים למען בעלי חיים התפרצו למתחם בית הכנסת של חסידות בעלז ברובע ג' באשדוד והחלו להתפרע ולמנוע פיזית מאברכים לקיים את המנהג.

בשיחה עם ערוץ 7 מספר עד ראיה שנכח במקום כי הפעילים למען בעלי החיים גנבו תרנגולות באלימות ונאבקו באברכים שביקשו לקיים את המנהג. 

פעילים מפריעים לקיום הכפרות

"אנחנו היינו בהלם שכן מדובר בשטח פרטי. הם התפרצו לתוכו ועשו בו כבתוך שלהם. הם החלו לגנוב תרנגולות בזה אחר זה לרכבים שהמתינו בחוץ ומנעו פיזית מאברכים לקיים את מנהג הכפרות. למרות כל ההסברים שהמנהג נעשה בצורה נאותה ולא מתרחשות תופעות של 'צער בעלי חיים', הם מנעו מהנוכחים ליטול את התרנגולות".

בהמשך הזמינו המתפללים את כוחות המשטרה שהגיעה למקום, נטלה פרטיהם של מספר מפגינים ושלחה את הפעילים החוצה. "הגענו למצב שאנחנו צריכים להגן על קיום המצוות כמו באירופה", אמר.

פעילים מונעים קיום כפרות

מדוברת מרחב לכיש במשטרה נמסר, "בשעה 17:30 התקבל דיווח במוקד 100 של משטרת המחוז הדרומי על מספר אנשים שנכנסו לתוך ישיבת בעלזא ברחוב חטיבת הנגב בעיר אשדוד. ככל הנראה הם התיזו מים על התרנגולות המוצעות למכירה במתחם ובכך הפרו את הסדר הציבורי במקום".

"ניידות סיור של משטרת אשדוד הגיעו למקום, עיכבו והרחיקו כעשרה גברים ונשים (שאינם תושבי אשדוד) אשר הפרו את הסדר הציבורי. ככל הנראה הרקע לאירוע הוא התנגדותם של גורמים המזוהים עם צער בעלי חיים למנהג הכפרות. מבדיקה של השוטרים שהיו במקום עולה כי לא הייתה אלימות כלשהי מצד המפגינים. בשעה זו שוטרים באזור הישיבה על מנת לשמור על הסדר הציבורי. המפגינים עזבו ולפי שעה שקט במתחם הישיבה".