סמוטריץ' בארמון הנציב: בירושלים לא מסתובבים ממוגנים

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) ערך היום (שני) סיור סגווי (רכינוע, סוג של רכב עם שני גלגלים) בליווי אנשי ציבור וחברי מרכז ממפלגתו והתייחס למצב הביטחוני הקשה בשכונת ארמון הנציב ובעיר ירושלים בכלל.

הוא סיפר מדוע בחר בכלי התחבורה המקורי, "הגענו לכאן היום חברי האיחוד הלאומי, עם קבוצה גדולה של חברי מרכז, לארמון הנציב דווקא בסגווי, לא ברכב ובוודאי לא ברכב ממוגן, מכיוון שבירושלים לא מסתובבים ממוגנים". 

"המציאות הזאת שבמדינת ישראל ובירושלים עיר הבירה באזורים שלמים כמו ארמון הנציב, אבל לא רק, יהודים חוששים להסתובב היא מציאות בלתי נסבלת יש לזה היבטים לאומיים וביטחוניים חמורים מאוד, יש לזה היבטים אזרחיים של סכנת נפשות ויש לזה פגיעה גדולה מאוד בעסקים. אנחנו נמצאים בתקופת החגים, תקופה שבדרך כלל היא פריחה לעסקים בירושלים, אבל כעת עסקים סובלים מאוד", הוסיף סמוטריץ'.

בסיור השתתפו גם מנכ"ל האיחוד הלאומי, אופיר סופר, המשנה לראש העיר ירושלים, דב קלמנוביץ', חה"כ לשעבר, שולי מועלם רפאלי וחברי מרכז ממפלגת האיחוד הלאומי.

סופר אמר לערוץ 7, "הגענו היום לחזק את תושבי ארמון הנציב ותושבי ירושלים שנמצאים בימים האחרונים תחת טרור. לא ייתכן שבלבה של ירושלים או בכל מקום אחר בישראל, אזרחים יהיו תחת מתקפת טרור של אבנים ובקבוקי תבערה. אני קורא לממשלה להחזיר את הביטחון לתושבי ירושלים וקורא לאזרחי ישראל לבוא בחג הסוכות לירושלים ולחזק את העיר ותושביה"

 ח"כ סמוטריץ' גם קרא לאזרחים להגיע ולתמוך בכלכלת העיר, "אני קורא לכל אזרחי מדינת ישראל להגיע לירושלים, ברכב, ברגל ובסגווי. זאת עיר הבירה שלנו ואסור לנו בשום פנים ואופן לחשוב פעמיים לפני שאנחנו מסתובבים בה. ממשלת ישראל ומשטרת ישראל חייבים לאפשר ליהודים להסתובב בה". 

הוא סיפר על הצעת החוק שהגיש הבוקר המבקשת לתת כלים למשטרה להילחם בטרור, "אני הגשתי הבוקר הצעת חוק עם קביעת עונשי מינימום לאותם מחבלים ערבים שמסתובבים כאן בירושלים וזורקים אבנים, זיקוקים ובקבוקי תבערה. נקבע עונשי מינימום של שנה-שנתיים ולא נאפשר למציאות הזאת להתרחש".

מנכ"ל Smart-Tour, עמיחי וורטר, סיפר לערוץ 7 במהלך הסיור על האידיאל שעומד מאחורי החברה, "אנחנו עושים סיורים על מנת לחזק את התיירות בירושלים. בימים האחרונים אנו חווים ביטולים וירידה בהזמנות לסיורים בעקבות המצב הביטחוני. אני קורא ומבקש מעם ישראל לבוא אלינו בסוכות ולהנות מחוויה בלתי נשכחת מול הנופים של ירושלים".