היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין
היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטייןצילום: יונתן סינדל, פלאש 90

ח"כ אלוף (מיל') אייל בן ראובן תקף הבוקר (חמישי) בראיון ל"רדיו קול חי" את התנהלותו של היועץ המשפטי לממשלה בפרשת גל הירש.

"אני יכול להגיד לך שהיועץ המשפטי, עד היום, מכיר את גל מהעיתון. אתה מבין מה אני אומר, הוא מכיר את גל מהעיתון, הוא לא יודע מי זה בכלל", אמר בן ראובן המיודד עם הירש.

לדבריו, "היועץ המשפטי קיבל משימה לבדוק דברים אבל לא מסוגל לתחום זאת בזמן סביר ואומר מי יודע כמה זמן זה יקח. אני דיברתי אתמול בערב עם גל הירש, ואחד הנתונים שקיבלתי ממנו הוא שהוא (היועץ המשפטי - יב"א) לא מכיר אותו בכלל. הייתה פגישה שנועדה להיום. הוא תכנן לפגוש אותו פעם ראשונה היום, לשעה. כשאני מזכיר לך שהיועץ המשפטי דיבר על זה בעבר".

בן ראובן ציין, "גל איש חזק מאד ולכן הוא לא נשבר בשום אופן. כל השיח היה שיח כואב על המערכת הזו שהתגבשה להכפיש אותך עד אפר וכל עוולותיך היא שהסכמת להיות מפכ"ל. מצד שני אמרתי לגל והוא קיבל את זה שלא זורקים את המפתחות".

"אני חושב שהוא ראוי לתפקיד בכיר במערכת הציבורית ואני חושב שראשי המערכות יודעים את זה (....). אם הייתי יכול להציע משהו לסיכום הדבר הזה שהמדינה תעשה חשבון נפש על הדבר הזה", הוסיף.

בהמשך דבריו התייחס בן ראובן לשאלה מי עמד מאחורי סיכול מינוי הירש, "לא יודע ולא רוצה להגיד שמישהו ארגן את זה, ומישהו מסוים עומד מאחורי זה, אבל זה החלט נראה לא טוב. (...) אני לא מתכוון להשחיר את פני המערכת המשפטית, כי היא החשובה ביותר במדינת ישראל והיא צריכה לשמור עלינו, אבל אני חושב שקצת נחצו גבולות וראוי לתקן".