יו"ר ההתאחדות, עופר עיני. מתחשב
יו"ר ההתאחדות, עופר עיני. מתחשבצילום: פלאש 90

עוד לא עבר חודש מאז סוגיית קיום משחקי הכדורגל בשבת, ונראה שהיום (חמישי) צצה לה פרשה חדשה לה אחראית התאחדות הכדורגל.

על פי ידיעה שהתפרסמה באתר SPORT1, בהתאחדות לכדורגל החליטו על דחיית משחקי הכדורגל של כלל הקבוצות הערביות בליגות הנמוכות. הסיבה לדחיית משחק הקבוצות הערביות הראשון לעונת 2015/16, הינה בשל חג הקורבן שיחול בסוף השבוע הקרוב.

על פי הידיעה, בהתאחדות לכדורגל יקיימו את המשחקים שנדחו במהלך חג הסוכות. 

נזכיר כי חמישה ימים בלבד לפני שריקת הפתיחה לעונת 2015/16 בליגה הלאומית שבכדורגל, הודיעו מנהלת הליגה בכדורגל, יחד עם הגוף המשדר וההתאחדות לכדורגל כי לאחר שלוש שנים של אי קיום משחקים בשבת, משחק אחד מליגת המשנה יתקיים ביום שבת.

צעד זה התקבל בזעם רב אצל השחקנים המסורתיים בליגת המשנה ואצל רבים מאוהדי הכדורגל, מה שהביא את הכדורגל הישראלי לסף פיצוץ כששופטת בית המשפט לענייני עבודה, השופטת אריאלה גילצר-כץ קבעה כי קיום משחקים בשבת הינה עבירה פלילית שכן התאחדות הכדורגל ומנהלת הליגות לא קיבלו היתר העסקה בשבת לכל אורך השנים.

רק לאחר התערבותו של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, הותרו קיום המשחקים בשבת, דבר שאמנם לא קרה עוד לבינתיים בליגת המשנה.

 כעת נראה כי פרשה חדשה הקשורה לדת וספורט צצה, כשהתחשבות במגזר הערבי מגיעה על פני התחשבות בשומרי המסורת הדתיים. 

מבדיקה של ערוץ 7 עולה כי אכן מספר משחקים בליגות הנמוכות של קבוצות מהמגזר הערבי נדחו מיום שישי הקרוב, לאחר בקשתן, ועם זאת ישנן קבוצות ערביות כדוגמת כפר קאסם, המשחקת בליגה א' דרום, שויתרו על הרעיון והחזירו את מועד משחקן המקורי ליום שישי הקרוב.

יש לציין כי עד היום היה נהוג במספר קבוצות להגיש טפסי הצהרת דת למספר שחקנים המעוניינים שלא לקחת חלק במשחק שמתקיים במועד בעייתי להם בשל אילוצי מסורת.

מהתאחדות הכדורגל טרם נמסרה תגובה.