קמרון: אסאד יכול להישאר, אך רק לתקופת ביניים

בריטניה מבהירה את עמדותיה בעימות הרוסי-אמריקאי סביב הצורך בהישארותו של נשיא סוריה בשאר אסאד בתפקידו: שיישאר, אבל רק זמנית.

ערוץ 7 , י"ז בתשרי תשע"ו

קמרון: אסאד יכול להישאר, אך רק לתקופת ביניים-ערוץ 7
נורמאליזציה. ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון
צילום: יונתן סינדל. פלאש 90

בריטניה תתמוך בהישארותו של נשיא סוריה בשאר אסד בשלטון במהלך תקופת מעבר, אך תתנגד שיישאר בשלטון במשך תקופה ארוכה. כך הודיע ראש ממשלת בריטניה, דייוויד קמרון.

"דבריה של ארצות הברית, שעמם אני מסכים, הם שצריך שתהיה תקופת מעבר. עם זאת, ברור כי בסופו של דבר אסד לא יעמוד בראשה של סוריה", כך אמר קמרון בראיון לרשת CBS.

דבריו אלה של ראש ממשלת בריטניה מגיעים על רקע העימות הפומבי בין נשיא ארה"ב לרוסיה, עימות שבא לידי ביטוי חזיתי במפגישתם של הנשיאים, אובמה ופוטין בפגישתם לפני כיממה וחצי בניו יורק.

כזכור, נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, טען כי מי שיכריע את גורלו של בשאר אסאד ואתצ עתידו יהיה אך ורק העם הסורי ולא כל גורם זר. בכך הבהיר את עמדתו מול עמדת אובמה המבקר את ההתערבות הצבאית הרוסית בסוריה, התערבות שהולכת ומתעצמת, גם אם לא באופן צבאי קרקעי.

פוטין הבהיר כי לטעמו יש לחבור לאסאד למען המלחמה בגורמי האיסלאם הקיצוני ובראשם דאע"ש, ובשם עיקרון זה מקיימת ארצו את המגעים המתמשכים ומתהדקים עם צבא סוריה.