אבו מאזן יניף את דגל אש"ף באו"ם

רגע לפני נאומו בעצרת הכללית, יקיים יו"ר הרשות טקס רשמי בהשתתפות מזכ"ל הארגון, באן קי-מון, להנפת הדגל, במהלך שנוי במחלוקת

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"ז בתשרי תשע"ו

אבו מאזן
אבו מאזן
פלאש 90

יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן ישתתף היום (רביעי) יחד עם מזכ"ל האו"ם בטקס רשמי בו יונף דגל אש"ף יחד עם כל דגלי המדינות החברות בארגון, המונפים בגן הוורדים שבכניסה לבניין הארגון בניו יורק.

לטקס הוזמנו מאות ממנהיגי העולם, אבל לא ברור כמה מהם באמת יטלו חלק במעמד הזה.

כזכור, בהצבעה שהתקיימה בנושא לפני שבועות אחדים, תמכו בהצגת הדגל הפלסטיני 119 מדינות, ישראל יחד עם ארצות הברית ומספר מדינות נוספות התנגדו, ו-45 נוספות נמנעו, חרף העובדה שהפלסטינים אינם מוגדרים כמדינה, אלא מחזיקים במעמד של משקיפים באו"ם.

הדגל הפלסטיני יהיה הדגל ה-194 שיונף ברחבת הדגלים, ולא מעט מדינות הביעו אי נוחות מהמהלך, בעיקר בשל התקדים שהוא יצר, ולפיו כל משקיפה באו"ם, יכולה לדרוש שדגלה יונף.

הפלסטינים אגב, ניסו לגייס את הותיקן למהלך הזה, אך דווקא ההנהגה הנוצרית, שחוזרת באופן עקבי על הכרתה החד צדדית במדינה פלסטינית, התנערה מהמהלך וטענה כי שמה שורבב אליו ללא הסכמתה.

שגריר ישראל באו"ם רון פרושאור הבהיר כי הצעד נתפס בישראל כ"מחטף פוליטי" והוסיף כי "למרות שהפלסטינים פוגעים במסורת ארוכת שנים, לא התקיים אף לא דיון מסודר אחד בנושא ולא נלקחו בחשבון ההשלכות של ההצעה".