"אנשי ה'נטורי קרתא' מחללים שם שמיים"

יממה לאחר שהופיעו עם דגלי הרש"פ מחוץ לבניין האו"ם, תוקפים בקהילה החרדית את אנשי 'נטורי קרתא' ומסבירים כי הם מחללי את שם השם.

חיים לב - ערוץ 7 , י"ח בתשרי תשע"ו

נטורי קרתא בפעילות
נטורי קרתא בפעילות
צילום: ערוץ 7

מחוץ לקונצנזוס: יממה לאחר שהופיעו עם דגלי פלסטין מחוץ לבניין האו"ם בזמן נאום אבו מאזן, תוקפים בקהילה החרדית בניו יורק את אנשי 'נטורי קרתא' ומסבירים כי הם מחללי שם שמיים.

"לא ייתכן שאנשים מתוכינו, שומרי תורה ומצוות עם חזות חסידית מובהקת, יביעו תמיכה פומבית ובצורה כה הפגנתית באנשים המגבים טרור נגד העם היהודי בישראל ובעולם באופן הברור ביותר", הסבירו עסקנים חרדים מברוקלין בראיון לתקשורת המקומית.

לדבריהם, הדברים חמורים שבעתיים כשהם מכתימים את שמו של הציבור החרדי. "הם מחפשים הבלטה, ומנסים ליצור חיץ בין היהדות לציונות, כביכול בשם הציבור החרדי החסידי. מלבד התזה השקרית העומדת מאחוריהם, הם חוצים את כל הקווים האדומים כשהם מעודדים טרור בדמות תמיכה באבו מאזן. אין כל דרך אחרת להסביר זאת, ואין לך חילול שם שמיים גדול מזה". 

לפני כחצי שנה פרסם הפלג הקיצוני 'נטורי קרתא' בביטאונו ברכת "רמדאן קרים" לכבודם של המוסלמים לרגל פתיחת חג הרמדאן. המודעה נפתחה במילים: "דרשו את שלום העיר אשר הגלתי אתכם שמה... כי בשלומה - יהי' לכם שלום", שניסתה להסביר את מניעי הקהילה לברכה המצורפת בשורות הבאות, בכך ש"עם ישראל שרוי בגלות וכי יש לדרוש בשלום המוסלמים", כלשון מחברי המודעה.

בהמשך נכתב כי "ברכת היהדות החרדית לאדוננו המוסלמים לרגל חודש הרמאדן רבבות אלפי בני היהדות החרדית תושבי ארץ הקודש משגרים בזאת את ברכתם הלבבית אל אחינו המוסלמים לכבוד חודש צום הרמדאן ומאחלים להם חג שמח".