יוסי דגן
יוסי דגן צילום: עצמי

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, קורא לממשלת ישראל לקבל החלטה אמיצה בעקבות הפיגוע הרצחני והמזעזע בשומרון.

"בשעה הזו בה בת השומרון ובעלה נרצחו באופן מזעזע והותירו אחריהם 4 יתומים, אנחנו מרכינים ראש. עם זאת למדינת ישראל אין את הזמן ואת הפריווילגיה להרכין ראש.

יש לדרוש מהעולם לעצור את מסע השנאה כנגד היהודים. כנגד ישראל וכנגד ההתיישבות. ולאפשר לנו לבנות. כי בניגוד לאויבינו. אנחנו חפצי חיים. אנחנו דורשים להתיר את הבנייה באיתמר. לאשר את התבע באיתמר ובכל ישוב יהודי בשומרון. זו התשובה הניצחת לטרור. זו התשובה לרצח הנורא הזה שקטע את החג. והפך אותו מיום טוב ליום אבל".

בנוסף דגן שוחח עם שר הביטחון וציין בפניו כי הירי בוצע בכביש בו המועצה ביקשה בעבר שלא יפתח למעבר פלשתינים בשל הסיכון הביטחוני אולם המועצה נענתה בשלילה בשל הרצון להתחשב ביכולת התנועה של הפלשתינים. "זו התוצאה של היד הרכה. שני הורים הרוגים וילדים יתומים". דגן דרש משר הביטחון שהתגובה על הפיגוע הקשה הזה תהיה בנייה מהדהדת, כלשונו. "זו התשובה הציונית ההולמת לאירוע קשה כל כך". עוד הוא ביקש שהתגובה על הפיגוע תהיה קשה ולא תותיר מוטיבציה לפיגועים נוספים.

נציין כי שר החינוך נפתלי בנט העביר לראש הממשלה בנימין נתניהו את דרישות מפלגת הבית היהודי לפעולה בעקבות הפיגוע בשומרון: בנייה מיידית של שכונה או יישוב כתגובה על כל פיגוע, הפסקת הגבלת לוחמים ומתן גיבוי למפקדי כוחות הביחון והחזרת הרוצחים מעסקת שליט לכלא מידית.

לדברי בנט, "יש דרך אחת לעצור את הטרור – והיא שהאויב שלנו יבין שהוא לא משתלם יותר. דם יהודים הפך להיות המצרך הכי זול במזרח התיכון, והגיע הזמן לגבות על כך מחיר".

הלווייתם של איתם ונעמה הנקין, שנרצחו לעיני ארבעת ילדיהם, תתקיים בשעה 11:00 בהר המנוחות בירושלים.