הרב חיים דרוקמן בלשכתו
הרב חיים דרוקמן בלשכתויוני קמפינסקי

"נעתקות המילים מפי. מדובר באירוע מזעזע מאין כמוהו. איך יכול להיות שרוצחים יסתובבו בינינו וירצחו כאוות נפשם משפחות לעיני ילדיהם ואין לאל ידינו לעשות מאומה?!" - כך, במילים כאובות ובנימה דומעת, תהה אחד ממנהיגי הציונות הדתית הרב חיים דרוקמן בשיחה עם ערוץ 7. 

 לדבריו, גם אם הרוצחים ייתפסו, זה לא יחזיר את הנרצחים הטהורים. "אני סומך על כוחות הביטחון שלנו שיתפסו את הרוצחים וכמו בכל פעם שתפסו את הרוצחים. אבל זה כבר לאחר מעשה. לא יכולה להיות מציאות כזו. חייבים לעשות מעל ומעבר שדבר כזה לא יישנה בשום פנים ואופן. לא ייתכן שהזוועות יחזרו עצמם".

מה ניתן לעשות באופן מיידי כדי למנוע את הישנות הזוועה, שאלנו אותו. "מה שוודאי ניתן לעשות הוא להדק מאד את הצד הביטחוני ולבסס את שליטתינו במקומות הללו. כל המקומות הללו חייבים להיות חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל. אי אפשר להמשיך במציאות שהיתה עד כה. איך שהדברים מתנהלים לאחרונה מוביל למציאות בלתי נסבלת. שום הסדרים לא הועילו. חייבים לבטא את בעלותינו על המקומות האלה". 

בהתייחס לאמירות ראש הממשלה בעצרת האו"ם, אומר הרב דרוקמן כי "אני חושב שניתן לקיים לא רק שתי מדינות לשני עמים. יש מקום למאה מדינות לשני עמים אבל לא בארץ ישראל. ארץ ישראל היא מדינתו הבלעדית של העם היהודי. מה גם שאני לא יודע איך אפשר לשבת עם שקרנים שאי אפשר לסמוך על אף מילה שלהם. אבו מאזן מפזר שקרים. זה הזוי לשבת עם אנשים כאלה. אני מבין שיש לחצים כבדים ממדינות העולם אבל אנחנו צריכים לעמוד מולם בצורה איתנה".