נתניהו ודגן נפגשו

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש היום (שני) להיפגש עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן השובת מול ביתו מאז הלוויתם של הזוג הנקין הי"ד שנרצח בשומרון.

פגישתם התקיימה הערב וארכה כשעה. הפגישה הסתיימה ללא הסכמות על כן הודיע ראש מועצת שומרון לראש הממשלה כי הוא מכבד אותו אך ימשיך לשבות מול ביתו עד שיוכל לחזור עם תשובות ברורות אל תושביו.

עם ראש מועצת שומרון נכנס אל ראש הממשלה ראש מועצת קריית ארבע חברון מלאכי לוינגר שעשה את השבת עם דגן בסוכת המחאה.

דגן דרש מראש הממשלה ביטול ההקלות לפלשתינים המסכנות את ביטחון התושבים, בין השאר, ביטול פתיחת כביש איתמר אלון מורה לתנועת פלשתינים - דבר שהביא לרצח ההורים בשומרון בשבוע האחרון.

כמו כן מבקש דגן הקמת ישוב חדש במקום הפיגוע וכן שחרור הבנייה ביהודה ושומרון וירושלים והסרת המחסומים מהבנייה. דגן ציין בפני נתניהו את הישוב איתמר שמחכה כבר 30 שנה לאישור שיאפשר בניית מעון ל-100 פעוטות שנאלצים ללמוד בקראוונים.

כאמור הפגישה הסתיימה ללא הסכמות. על כן ראש מועצת שומרון ממשיך בשביתת השבת מול בית ראש הממשלה.

במקום תיערך הערב עצרת מחאה והקפות שניות, בהן צפויים להשתתף מאות בני אדם שיקראו לממשלה להילחם בנחישות ​בטרור הערבי. 

מוקדם יותר הערב התייחס ראש הממשלה נתניהו למעצר חוליית הטרור שרצחה את בני הזוג איתם ונעמה הנקין הי"ד ולפעולות הממשלה לעצירת הטרור הערבי.

"אני מבקש לשבח את אנשי שירות הביטחון הכללי שפענחו את הרצח הנורא של בני הזוג הנקין ליד שכם", אמר נתניהו. "הם פעלו במהירות רבה מאוד וגם תפסו את המרצחים. אנחנו מפעילים יד חזקה נגד הטרור וגם נגד המסיתים. אנחנו פועלים בכל החזיתות".

"אנחנו הוספנו כארבעה גדודים לסד"כ הכוחות של צה"ל ביהודה ושומרון ואלפי שוטרים בירושלים". לדברי ראש הממשלה המשטרה נכנסת לעומק השכונות הערביות כפי שלא נעשה בעבר. "אנחנו נהרוס בתי מחבלים. אנחנו מאפשרים פעולה תקיפה של כוחותינו נגד מיידי האבנים וזורקי בקבוקים. הדבר הזה נחוץ לשמור על ביטחון אזרחי ישראל בצירי התנועה ובכל מקום.

נתניהו הבהיר, "איננו מוכנים לתת חסינות לשום פורע, לשום מסית, לשום טרוריסט בשום מקום ולכן אין מגבלות של פעולת כוחות הביטחון. אנחנו גם נסיר מגבלות לגבי תנועה, לגבי פעולה נגד מסיתים, אנחנו נפעל נגד התנועה האסלאמית, שיחד עם החמאס והרש"פ היא המקור העיקרי להסתה.

הוא הודה לחיילי צה''ל ומשמר הגבול, למשטרת ישראל ולשב"כ שפועלים סביב השעון. "הם עושים עבודה מצוינת. יש להם את כל הגיבוי ממני ומממשלת ישראל. אנחנו במאבק קשה, אבל שיהיה ברור דבר אחד – אנחנו ננצח בו, וכפי שהבסנו את גלי הטרור הקודמים נביס גם את גל הטרור הזה".