נתניהו בחטמ"ר שומרון

ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר היום (שלישי) ביהודה ושומרון וביקר גם בזירת פיגוע הירי הרצחני שאירע בחג הסוכות סמוך לאיתמר.

ראש הממשלה הבטיח "נשבור את גל הטרור הזה כמו ששברנו גלי טרור קודמים", ומתח ביקורת מרומזת על ראשי המועצות ביו"ש ושרי הבית היהודי שתקפו את אי הענקת הגיבוי הראוי ללוחמי צה''ל הפועלים בשטח. "אין פה שאלה של גיבוי שניתנת ביד רחבה לצבא וכולם יודעים זאת כולל מי שטוען את ההיפך. יש אחריות שנדרשת קודם כל מההתיישבות ועליהם לדייק".

"סיכמנו על תוכנית רצינית מאוד שבה נפרוס מצלמות בכל הצירים באיו"ש בקרקע ובאוויר עם חמ"לים וקישוריות", פירט נתניהו. ''זה מרכיב חשוב בהחזרת הביטחון ובסיכול פיגועים. אנו פועלים גם בירושלים היא ליבת האירועים''.

''הסטטוס קוו אינו מאפשר הכנסת מטעני צינור למסגד אל אקצה וביקשתי לטפל גם באותם סוחרים שהיו בנתיב בו אישה יהודיה רצה דקורה ומדממת. ביקשתי שייסגרו את חנויותיהם ויעמידו אותם לדין. מוקד ההסתה הגדול ביותר בשנים האחרונות הוא התנועה האיסלמית וגם בהם נטפל.

''אנו מקיימים מגעים שוטפים עם כל שכנינו ומנסים להבהיר להם את העובדות מול גל השקרים שהופץ ושאין לנו כוונה לשנות את הסטטוס קוו בהר הבית ואין לנו כוונה להרוס שם מסגדים או להרים בית מקדש שלישי. יש לנו מגעים שוטפים גם עם המצרים, הירדנים ורבים אחרים.

''אני לא מוכן לקבל שאזרחי ישראל יצטרפו להסתה. אני לא מקבל שיורקים על שוטרים או מניפים דגלי אש"ף וחמאס באיצטדיון. לא מצד יהודים ולא מצד מוסלמים והנחתי את היועץ המשפטי לממשלה לפעול נגד המסיתים בקירבנו".

שר הביטחון

שר הביטחון משה יעלון שסייר עם נתניהו בשומרון ביקש להשמיע מסר ולפיו הממשלה פועלת ככלת יכולתה למיגור הטרור הערבי.

"אנו בעיצומו של גל טרור וההסתה נמשכת וממשיכה ללבות את גל הטרור ולכן אנו נוקטים בצעדים לדיכוי הגל הזה. אנו יודעים ברוב המקרים לעצור את המחבלים בטרם ביצוע זממם. גם הפיענוח של פיגוע הזוג הנקין בוצע בזמן קצר. לנוכח המצב יש תגבור כוחות משמעותי בשטח באופן שיצנן את האווירה".

שר הביטחון תקף את ראשי המועצות ביהודה ושומרון ושרי הבית היהודי שמותחים ביקורת על חוסר הנחישות של נתניהו ויעלון להילחם בטרור. "אני ממליץ לראשי רשויות ופוליטיקאים להפסיק להתלהם. יש הבדל בין המצב בחומת מגן להיום ומאז צה"ל בהתקפה באיו"ש.

''האמירות הללו גורמות לאזרחים לקחת את החוק לידיים. זו תופעה פסולה שמסיתה את המאבק שלנו אל מול הטרור היהודי ומוסיף שמן למדורה. שרים צריכים לזכור שלממשלה יש אחריות קולקטיבית", אמר השר יעלון.