שרה שולמן

שרה שולמן, מורה ותושבת היישוב עלי שבבנימין, התפרצה למסיבת העיתונאים שערך יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין במאהל המחאה מול בית ראש הממשלה בירושלים.

"להשבית את כל המשק עד שהמציאות הזו תשתנה", קראה שולמן. ''אני לא אלך ללמד בתור מורה ילדים שירצחו מחר ולא אסע בכבישים כשהילדים והתלמידים שלי מפחדים. אסור לנו להמשיך את השגרה.

''אני לא רוצה לשבת בבית שלי ולנעול חלונות, שהם ינעלו חלונות", הוסיפה שולמן. ''יש לנו נאצים כאן ואנחנו שותקים''.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ייפגש הערב (שלישי) עם ראשי הרשויות ביהודה ושומרון, בעקבות המחאה החריפה שהשמיעו בימים האחרונים נגד הממשלה שלא מצליחה לדבריהם לעצור את הטרור הערבי.

יו"ר מועצת יש"ע וראש המועצה האזורית מטה בנימין, אבי רואה, אמר מוקדם יותר כי "ממשלת ישראל צריכה לתת לנו תקווה ולהחיל ריבונות על יהודה ושומרון". לדבריו, "לא מדובר בעוד בית או 10 בתים כדי להרגיע את המחאה אלא מדובר בהחלת הריבונות". 

אדלשטיין עם ראשי מועצות ביו"ש

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין מתח ביקורת על מדיניות הממשלה בכל הנוגע למלחמה בטרור. ''אני מביע מכאן את תנחומיי למשפחות הנרצחים. כבר נשאלתי אם אני מרגיש נוח שאני כאן, זה לא עניין של נוח או לא. אני מרגיש חובה להגיע לכאן כיו"ר הכנסת, לבוא ולשבת עם נציגים של אותו ציבור שסבל מטרור''.

לדבריו אין הוא נוהג לתת עצות לממשלה, אך כאזרח מצפה שהממשלה תשים קץ לטרור. ''עמדתי ידועה שאנחנו לא צריכים לחכות לפיגועים כדי לבנות, זו חובתה של כל ממשלה. אנחנו כתושבי יהודה ושומרון לא אזרחים סוג ב', אנחנו מרגישים פראיירים שטובחים בנו ואנחנו ללא תגובה.

"אנחנו כאן כדי להישאר כאן", הבהיר יו"ר הכנסת והבטיח: ''הדלת שלי ושל רוב חברי הכנסת פתוחה בפניכם".