הרב רונצקי נזכר באטימות של רבין

ראש הישיבה באיתמר לא מבין כיצד יתכן שראש הממשלה מגיע לשומרון בתקופה כזו ואיננו מוצא אפילו דקות ספורות לפגישה עם נציגי התושבים.

חזקי ברוך ובני טוקר , כ"ג בתשרי תשע"ו

הרב הצבאי הראשי לשעבר וראש הישיבה באיתמר, תא"ל במיל' הרב אבי רונצקי, שוהה מזה כמה ימים במאהל המחאה מול בית ראש הממשלה.

הבוקר (שלישי) נודע לו על הביקור של ראש הממשלה באזור הפיגוע בו נרצחו הרב איתם ונעמה הנקין הי"ד, במרחק 2 קילומטרים בלבד מהיישוב איתמר, ועל כך שלמרות זאת לא טרח ראש הממשלה לפגוש איש מנציגי ההתיישבות במקום.

לדבריו ההתנהגות של נתניהו מזכירה את האטימות של ראש הממשלה רבין ז"ל, "ראש הממשלה שהגיע סוף סוף לאזור שלנו, מן הראוי היה שייפגש עם נציגות של התושבים שחיים כאן. המקום בו אירע הרצח נמצא שני קילומטרים משער היישוב שלנו. התושבים חיים כאן הרבה שנים ונפגעים מהטרור, האם לא היה ראוי שהוא יבוא וייפגש איתנו? לפחות להגיד שלום".

"זה מזכיר לי ואני אומר בדאבון לב, את ההתנהגות של ראש הממשלה המנוח רבין, שכך נהג וקרא לנו פרופלורים. גם רבין היה מגיע לבסיסי הצבא ונפגש עם אנשי הצבא אך לא מואיל בטובו להיפגש איתנו", נזכר הרב רונצקי.

הרב רונצקי מצפה שמנהיג לאומי מטעם הליכוד, ינהג אחרת, "הופתענו לשמוע על הביקור הבוקר, ושהוא לא נפגש איתנו, שמענו על כך מאנשי הצבא שסגרו את הכביש לשעה ארוכה. עצם הדבר הזה משדר אטימות ואני מקווה שלא מעבר לכך. אנשים נאנקים כאן תחת עול הטרור, וזה עלבון והתנהגות שמצביעה על חוסר רגישות".