אייל זמיר נכנס לתפקידו כאלוף פיקוד הדרום

אלוף אייל זמיר מחליף את אלוף שלמה (סמי) תורג'מן, אשר מכהן בתפקיד זה בשנתיים וחצי האחרונות.

ידידיה בן אור , כ"ג בתשרי תשע"ו

אייל זמיר נכנס לתפקידו כאלוף פיקוד הדרום-ערוץ 7
מרימים כוסית
צילום: דו"צ

אלוף אייל זמיר נכנס היום (שלישי) לתפקידו כמפקד פיקוד הדרום. הטקס נערך במחנה "רבין" (הקריה) בתל- אביב, במעמד שר הביטחון משה (בוגי) יעלון והרמטכ"ל איזנקוט.

זמיר מחליף את אלוף שלמה (סמי) תורג'מן, אשר מכהן בתפקיד זה בשנתיים וחצי האחרונות.

אייזנקוט אמר בטקס, "החלפת אלוף פיקוד מרחבי בצה"ל הוא אירוע משמעותי בעיקר על רקע הימים האלה והנפיצות והמורכבות של הזירה הפלסטינית ביהודה ושומרון".

"הפיקוד על גזרת הדרום הביא לידי ביטוי את היכולת שלך, את יכולת החשיבה העמוקה, את יכולת התכנון הקפדנית ואת יכולת הביצוע שראינו לפני 'צוק איתן' ובמהלך 'צוק איתן'. אייל מביא לתפקיד ניסיון רב מאוד גם בפיקוד, גם במטה וגם בראייה רחבה מאוד שמעטים זוכים לראות אותה", הוסיף.

המפקד היוצא, אלוף שלמה (סמי) תורג'מן, התייחס למבצע "צוק איתן" שהתרחש במהלך תקופת פיקודו, "למדתי מקרוב במערכה זו את מה שאנו יודעים מאז ומתמיד, לוחמי צבא ההגנה לישראל ומפקדיו, בסדיר ובמילואים, הם תמצית הטוב שיש לנו. הם הנושאים בגבורה את דגל הארץ הזו, וכאשר הם נקראים לדגל למשימה, יש על מי לסמוך. אייל ידידי, בימים אלה בהם המציאות המבצעית מורכבת ברור לכל בר דעת כי עוד נכונו לנו ימים מאתגרים".

זמיר, התייחס לכובד המשימה, "אני מקבל את התפקיד מתוך תחושת אחריות אישית כבדה, מתוך הבנת גודל ומורכבות המשימה, הבנת הגבולות הדרומיים של ישראל ושמירה על ביטחונם של תושבי הדרום. המציאות דינמית ונפיצה כפי שמוכיחים הימים האחרונים בעיקר במזרח ירושלים וביהודה ושומרון", הוסיף.