נפרדים. דידי דיקשטיין
נפרדים. דידי דיקשטייןחזקי עזרא

דידי דיקשטיין, אשר התייתם משני הוריו הרב יוסף יעקב דיקשטיין הי"ד ורעייתו חנה הי"ד, ושכל את אחיו שובאל בן העשר בפיגוע ירי לפני 13 שנה, מתאר היום (שלישי) בראיון מיוחד לערוץ 7 את תחושותיו בעקבות רצח איתם ונעמה הנקין הי"ד.

"פיגוע הירי על בני הזוג הנקין טלטל והחזיר אותנו לאחור את כל המשפחה ואת כל המשפחות שאיבדו את שני הוריהם", מספר דיקשטיין.

דיקשטיין מציין, "כשבאנו לחבר הכנסת זבולון אורלב לחוקק את חוק התגמולים ליתומים משני הורים שנרצחו בפיגוע טרור היינו 71 יתומים היום זה כבר עבר את ה-120 יתומים. זה מספר בלתי נתפס. חשבנו שאנחנו נהיה האחרונים שאיבדו את שני הוריהם בפיגוע טרור".

דיקשטיין הגיע היום לנחם את משפחת הנקין, "לנחם זאת קצת מילה גדולה, באתי להזדהות. את הכאב של הילדים שנשארו שום אדם בעולם שלא חווה את זה לא יבין. סבא וסבתא זה נחמד אבל זה לא אמא ואבא".

"אנשים מסתכלים באופן מאוד חד, 'השתקם או לא השתקם'. אבל יש הרבה מעבר לזה. אני היום שמח ועושה המון דברים אבל בפנים זה בור, יש חוסר עצום שאי אפשר להסביר. רק בחג הסוכות החברים שלנו אומרים 'אני הולך להורים שלי או של אשתי' וזה ישר צף", מסביר דיקשטיין ומבקש להעביר מסר, "ילדים, יש לכם הורים, תחבקו אותם. הורים, יש לכם ילדים, לכו לחבק אותם".

בהמשך השיחה מספר דיקשטיין על קבוצת וואטסאפ "משפחה אחת", שבה חברים יתומים משני הורים, "בקבוצה נמצאים יתומים משני הורים שנרצחו בפיגוע טרור. בקבוצה  אנחנו מדברים ונפגשים המון ומטיילים ביחד. הקבוצה מאוד עוזרת ונותנת לנו את המקום שבו אנחנו יכולים לדבר על הכול ואף לעזור אחד לשני".

דיקשטיין מציין כי אחד הדברים שמקשים על ההתמודדות הוא המחשבה על כך שרוצחי הוריו בחיים ויתכן שישוחררו. "יש משהו שכל נפגעי הטרור מסכימים עליו, כל דיבור על שחרור מחבלים פותח ומציף את הכול מחדש. מבחינתנו אין מקום לדיבורים על שחרור מחבלים ובטח שלא על רוצחי יקירנו".