אלפי חניכי ''עזרא'' צעדו מניצן לאשדוד

תנועת הנוער עזרא ערכה מסע סוכות בסימן עשור לעקירת יישובי גוש קטיף. "בדרך זו אנו מאמינים כי מורשת גוש קטיף לא תישכח".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ד בתשרי תשע"ו

חניכי תנועת עזרא במסע
חניכי תנועת עזרא במסע
צילום: הרב קובי בורנשטיין

אלפי חניכי תנועת הנוער עזרא צעדו אתמול (שלישי) מניצן לאשדוד במסגרת מסע הסוכות השנתי שנערך בסימן עשור לגוש קטיף.

החניכים עברו במהלך המסע בין תחנות רבות העוסקות בחבל גוש קטיף, תוך כדי פעילויות חווייתיות-ערכיות הלוקחות את סיפור גוש קטיף להבנת ההווה והעתיד שלנו במדינת ישראל.

לפני מספר שבועות התארחו כ-50 מרכזות מתנועת עזרא יחד עם הנהגת התנועה במרכז קטיף להנצחת מורשת גוש קטיף וצפון השומרון הפועל ביישוב ניצן, במטרה להכיר מקרוב את סיפור גוש קטיף כהכנה למסע.

תנועת הנוער עזרא החליטה כי גוש קטיף ישמש כנושא השנתי שלה, מתוך אחריות אותה רואה התנועה ביחס למדינה ולתהליכים העוברים עליה. כחלק מאחריות זו רואה התנועה בזיכרון העקירה מחבל גוש קטיף נושא חשוב שאסור שיוזנח מהעיסוק הציבורי.

כהכנה לנושא, הגיעו אנשי התנועה למרכז קטיף ליום לימוד וזיכרון ביחס לבניית והטמעת הנושא בתנועה ובכלל הציבור.

אנשי ''עזרא'' נפגשו עם הרב יגאל קמינצקי ושמעו שיחה מפי נשות גוש קטיף. במהלך הסיור צפו בסרטה של נגה כהן, "הקב"ה שם אותנו שם", המספר על פיגוע האוטובוס בכפר דרום בו נפצעו ילדיה, לפני 12 שנים.

במהלך הביקור קיבלו המרכזות 'ערכת גוש קטיף' הכוללת את מפת גוש קטיף, מידע על החבל וכרזה על המסע כאשר יצאו לשטח אתמול נעזרו בה. כמו כן, סייעו אנשי מרכז קטיף בבניית תחנות הקליטה בשטח של החניכים.

מנכ"ל מרכז קטיף, מוכי בטר אמר כי "אנו שמחים כי תנועת הנוער עזרא החליטה לשים את נושא גוש קטיף כנר לרגליה, ומאמינים כי הסיור במרכז קטיף השריש ברכזות התנועה את התכנים כך שיוכלו להעבירם גם לחניכי התנועה. בדרך זו אנו מאמינים כי מורשת גוש קטיף לא תשכח ותמשיך להיות חלק מן המורשת היהודית".​