טרור אבנים
טרור אבניםצילום: הדס פרוש, פלאש 90

תא"ל במיל' אמציה חן (פצי), לשעבר מפקד סיירת שקד, סבור שגם היום כמו בימי הסיירת, אפשר למגר את הטרור תוך ימים, "אפשר לעצור את הדבר המטורף הזה ולהשבית אותו תוך ימים ספורים. אבל לשם כך צריכים להתעשת ולו רק לקרוא על הדברים שעשינו ואת המחירים ששילמנו בדמים ובדם".

בראיון לערוץ 7 ציין כי "ההתקוממות העממית חיה ונושמת בזכות קיומה. עצם היכולת שלה לפעול מחזקת אותה, ואם הצד השני מתגונן ההתקוממות תצבור עוד ועוד תנופה עד לכדי מהפך או מהפך חלקי. את זה חווינו בתבוסת צה"ל באינתיפאדת 87' ו-90' עד שממשלת ישראל הלכה כנכנעת להסכמי אוסלו עליהם שילמנו באלפי הרוגים".

לדבריו צה"ל מאז ששת הימים לא מופעל, "הפלשתינים לא חוו מאז ששת הימים את נחת זרועו של צה"ל. אנחנו חיים כיום במלכוד, מצד אחד הצבא יעשה ככל שבידו כדי לא להפעיל את מלוא העוצמה ומצד השני אין גורם פוליטי, לא ראש ממשלה, לא שרים ולא חברי כנסת שמבינים את הצורך בהכרעה מהירה. אבל זה ניתן, יש היום מאות אלפי אנשים תחת פיקודו של ראש הממשלה, בתכנון ואיסוף מודיעין יכולים למגר את הטרור בתוך ימים. אבל צריכים לרצות להכריע ולאמן את הכוחות ולהכשיר אותם לבצע".

"קח לדוגמא את עיסוואיה, עולים עליה עם כוח, את הילדים וזורקי האבנים אוגדים באזיקונים, וכלפי האחרים מבצעים סריקות יסודיות ביותר. כל זה יבהיר לתושבי עיסאוויה שצה"ל הפך לצבא ושמדינת ישראל עומדת ומקפידה על יישום חוקי המדינה ופועלת בנחישות. ריכוז מאמץ לא רק שיביא את העוצמה, אלא גם ימנע את הצורך בירי על לא מזוינים, את כל זה יישמנו בסיירת שקד בשנים 72-71 נגד הטרור בעזה. לכדנו למעלה מ-90 אחוז מהמבוקשים, לא הרסנו בתים ולא נהרגו חפים מפשע", הוסיף.