יוגב אוחיון: ביחד ננצח ונעבור את התקופה הקשה

באירוע גמר הליגות של בנימין, שנערך לזכרו של מלאכי רוזנפלד הי"ד, אמר כוכב מכבי ת"א: "העוצמות של משפחת רוזנפלד יוצאות דופן"

נרי וייס , כ"ה בתשרי תשע"ו

אוחיון עם הוריו של מלאכי הי"ד
אוחיון עם הוריו של מלאכי הי"ד
צילום: תומר זקן

ליגות הכדורסל והכדורגל של בנימין הגיעו אל סיומן השבוע, כשביום שלישי האחרון נערכו משחקי הגמר של ליגות הכדורסל והכדורגל, באירוע שכולו הוקדש לזכרו של מלאכי רוזנפלד הי"ד, שנרצח בפיגוע הירי לפני מספר חודשים בסמוך לשבות רחל שבבנימין, כשהיה בדרכו חזרה אל ביתו שבכוכב השחר ממשחק הכדורסל בו לקח חלק במסגרת הליגה של המועצה האזורית מטה בנימין.

מלאכי, היה מהשחקנים הבולטים של ליגת הכדורסל של בנימין ושיחק בנבחרת כוכב השחר, ובאירוע הגמר שהוקדש כולו לזכרו לקחו חלק גם חבריו לנבחרת והוריו ובני משפחתו.

מאות צופים הגיעו לחזות במשחקי הגמר של הליגות באולם המרכזי בכפר האורנים ,כאשר רגע השיא של הערב כולו היה טקס מרגש במיוחד שנערך לפני תחילת המשחקים בהשתתפות בני משפחת רוזנפלד וכוכב מכבי תל אביב בכדורסל, יוגב אוחיון.

אוחיון, שנחת רק ערב קודם לכן ממסעה של מכבי תל אביב בארה"ב, נעתר לבקשת המארגנים להגיע ולכבד את הטקס בנוכחותו לאחר ששמע כי מלאכי ז"ל היה אוהד נלהב של מכבי תל אביב ואוחיון היה אחד מהשחקנים האהובים עליו.
 

שיאו של ערב הגמר היה דווקא האירוע שהתקיים בתחילת הערב, כשאביו של מלאכי, אליעזר, ריגש את כל הנוכחים באולם כשסיפר את סיפור חייו של בנו מלאכי הי"ד. אליעזר סיפר על הערכים החברתיים שהנחו את מלאכי לכל אורך הדרך, אהבתו הגדולה לספורט ועל הנחמה הגדולה שלו על כך, ששיחק בצוותא עם מלאכי בארבע שנים האחרונות בקבוצת כוכב השחר.

הרגע המיוחד ביותר בטקס היה כאשר יוגב אוחיון העניק לאליעזר רוזנפלד ולאשתו שרה את גופיית המשחק של בנו מלאכי למזכרת וגרם לפרץ רגשות בקרב בני משפחת רוזנפלד וכל הקהל באולם. אליעזר אף הקדיש לבנו שיר אותו הם שרו ביחד בשבת האחרונה לפני הירצחו.

אוחיון סיפר כי אמנם קיבל התרעה קצרה בדבר האירוע, אך מיד כששמע כי מלאכי ז"ל אהב את המשחק, לא חשב יותר מפעם אחת ומיד נענה בחיוב להגיע לאירוע. 

"אני שמח שיש לי את הזכות להיות באירוע מרגש ומיוחד  לזכרו של מלאכי רוזנפלד ז"ל", אמר כוכב מכבי ת"א, "הגעתי לחזק את משפחת רוזנפלד ויצאתי מחוזק".

"הסיפור של משפחת רוזנפלד מכניס את כולנו לפרופורציות האמיתיות של החיים. העוצמות של משפחת רוזנפלד הן פשוט יוצאות דופן, הם מקרינים המון חוסן ואופטימיות להמשך הדרך".

עוד אמר אוחיון, "לאור האירועים שאנו עוברים במדינה בתקופה האחרונה, לא משנה איזה קבוצה אתם אוהדים, אם אתם צהובים, אדומים או לבנים, רק ביחד ננצח ונעבור את התקופה הזאת על הצד הטובה ביותר. רק דרך אחדות אמיתית בין כולנו".

והיה גם ספורט. בגמר הכדורסל זכתה נבחרת חשמונאים לאחר שגברה בגמר על נבחרת עלי, ובמקום השלישי זכתה נבחרת כוכב השחר בשורותיה שיחקו יאיר הופר ושי מימון אשר נפצעו בינוני בפיגוע והפגינו נחישות מדהימה כאשר חזרו לשחק על אף פציעותיהם.

בגמר ליגת הכדורגל זכתה הנבחרת של כפר אדומים שניצחה בגמר את הנבחרת של עפרה.

מעוז ביגון מנכ"ל מועצת בנימין, סיפר כי "לאחר תקופה לא פשוטה עם אירועים קשים מאוד ברחבי המועצה אנו חפצי חיים טובים. חיים של תרבות וחינוך חיים של ספורט ולא רק רוצים בכך אלא אף פועלים כך למען תושבינו. גולת הכותרת של המועצה אשר משתפת גם את המבוגרים בינינו הן ליגות הכדורגל והכדורסל במועצת בנימין. ערב זה מהווה סיום וגמר של ליגת הכדורסל והכדורגל בה התקיימו משחקים רבים לאורך כמה חודשים ואנו גאים על השתתפותם של התושבים והישובים בפעילות איכותית זו".

ביגון סיפר על הקדשת האירוע לזכרו מלאכי הי"ד. "במעלה הדרך של הליגה ספגנו אבידה קשה. מלאכי רוזנפלד הי"ד נרצח בדרכו חזרה ממשחק כדורסל ועל כן בחרנו להנציח את הליגה על שמו ואנו מקווים להמשיך מורשת זו לאורך שנים. רוחו של מלאכי הי"ד של חברות וערבות הדדית וסיוע לזולת במהלך חייו הקצרים מהווים אבן דרך משמעותית אותה נרצה להנחיל לתושבינו. הספורט אינו רק דרך חיים להיטיב את בריאותינו, בספורט מתקבלים ערכים נוספים כמו עזרה לזולת, ערבות הדדית ועוד".


אליעזר רוזנפלד סיכם את האירוע כשאמר "היה ערב עוצמתי ובלתי נשכח שריגש את כולנו. אחרי אירוע שכזה עין אחת כואבת ועין שנייה שמחה ומתרגשת לראות שממשיכים הלאה וצועדים קדימה עם הרבה אופטימיות ונחישות".

לדברי אליעזר, "הספורט הוכיח שאפשר להגיע דרכו להישגים חברתיים ענקיים בדיוק כמו שהאמין מלאכי. הספורט מחבר בין אנשים ויוצר בניהם חברות עמוקה ומיוחדת".

"היתה לי הזכות לשחק לצד מלאכי בארבע השנים האחרונות והמסר שלי להורים הוא לנצל את הזכות הזו, לשחק ביחד עם הילדים שלכם בכל גיל".

אליעזר גם הודה ליוגב אוחיון, כוכב מכבי ת"א, שהגיע בהתרעה קצרה. "התרגשנו מאוד מהמחווה של יוגב אוחיון שהגיע לכבד אותנו למרות שהוא רק חזר מארה"ב וזה מעיד על האישיות המיוחדת שלו. מלאכי אהד את מכבי תל אביב ואהב את סגנון המשחק של יוגב אוחיון כך שהחיבור עם יוגב באירוע היה בעל משמעות מיוחדת עבורנו".    

אוחיון יחד עם המשפחה והפצועים תומר זקן
והיה גם ספורט תומר זקן
‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il