אסור הלכתית לעלות להר הבית

אל"מ (במיל') ח"כ עומר בר לב (העבודה) הגיע היום (חמישי) לרחוב הגיא בעיר העתיקה בירושלים שבו נרצחו שני יהודים בשבוע האחרון.

"באנו לכאן להתייחד עם זכר הנופלים, יהודים שנרצחו על הגנת ירושלים ולסמל שירושלים תהיה בירת ישראל המאוחדת", אמר לערוץ 7.

בר לב התייחס להחלטת ראש הממשלה לאסור על חברי כנסת ושרים לעלות להר הבית, "לצערי ראש הממשלה היה צריך את התבערה הזו כדי לממש את הדבר הנכון ולהודיע לחברי כנסת ולשרים שלא לעלות להר הבית. מעבר לזה שזה בניגוד ההלכה - זה מלבה את האווירה. מנהיגותו הרופסת של נתניהו מובילה אותנו למדרון חלקלק - הוא לא יוזם הוא מגיב ורק אחרי רצח הוא נזכר מעט מיד ומאוחר מידי".

לשאלת כתב ערוץ 7, האם זה נכון לתלות את התבערה בעליית של יהודים להר הבית, "לא הכול תלוי בעלייתם של חברי כנסת ושרים להר הבית. יש הרבה דברים קטנים שאפשר לשנות ולמנוע שכל דבר כזה יביא אותנו למציאות טובה יותר ובטוחה".

מה הפתרון שלך? "לאף אחד אין פתרון קסם שיביא אותנו למצב טוב יותר, בכל שלטונו של נתניהו אין יוזמה והוא רק מגיב והציונות לא התפתחה. צריך לעצור את הבנייה מחוץ לגושי ההתיישבות, צריך לפנות למועצת הביטחון שתדרוש שעזה תהיה מפורזת ותפותח כלכלית. נתניהו לא עושה כלום ורק מגיב אחרי שיהודים נרצחים. נתניהו צריך ללכת הביתה הוא מיצה את עצמו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו