הרב הראשי של צ'כיה חזר לתפקידו

שנה לאחר שביקש לעזוב את התפקיד למספר חודשים, על מנת לסדר את ענייניו האישיים לאחר משבר משפחתי, חזר הרב הראשי של צ'כיה לתפקידו.

תגיות: פראג צ'כיה
ניסן צור - ערוץ 7 , כ"ה בתשרי תשע"ו

הרובע היהודי בפראג
הרובע היהודי בפראג
צילום: ערוץ 7

הרב סידון, שכיהן בתחילה כרב הראשי של פראג ולאחר מכן מונה לתפקיד הרב הראשי בצ'כיה, ביקש לפני כשנה לעזוב את תפקידו למשך שישה חודשים על מנת להסדיר את המשבר המשפחתי אותו עבר אז.

לאחר שישה חודשים בהם מילא את תפקידו של סידון רב אחר, ביקש הרב סידון ארכה נוספת של שישה חודשים על מנת להשלים את הליך הגירושין בהם פתח.

אתמול, רביעי, הודיע דובר ארגון הגג של הקהילות היהודיות בצ'כיה, תומאס קראוס, כי הרב סידון חזר לתפקידו כרב הראשי של צ'כיה. "בהצבעה חשאית בפדרציה של הקהילות היהודיות בצ'כיה אושרה ההחלטה להחזיר את הרב סידון לתפקיד הרב הראשי במדינה. הוא פתר את מצבו האישי, וכל פי החוק האזרחי הוא כעת גרוש. על פי הפירוש שלו, החלטת בית המשפט הצ'כי מחייבת גם את בית הדין הרבני" אמר קראוס.

התקשורת הצ'כית פירסמה כי בקשתו של סידון לעזוב את התפקיד הגיעה בעקבות גירושיו מאשתו השלישית, ויחסים רומנטיים אותם קשר עם בחורה צעירה ממנו. סידון, בן 73, הוא גם סופר ומחזאי מפורסם. הוא התגייר בשנת 1978 ובשנים האחרונות כיהן בתפקיד הרב הראשי של פראג ולאחר מכן כרבה הראשי של צ'כיה.