היועמ"ש פנה. הרב אליהו
היועמ"ש פנה. הרב אליהו פלאש 90

רבה של צפת וחבר הרבנות הראשית לישראל הרב שמואל אליהו, פוסק כי אסור להשאיר בחיים מחבל שנתפס על ידי אזרחים וכי יש לתבוע שוטרים שמותירים בחיים את המחבלים. 

"אסור להשאיר מחבל בחיים אחרי פיגוע. אם תשאיר אותו חי - יש חשש שהוא ישוחרר ויהרוג אנשים אחרים", השיב הרב אליהו לאחד השואלים אותו בדף הפייסבוק שלו. הרב הבהיר כי יש "לבער את הרע הזה מקרבנו".

עם זאת, הבהיר, "רק אם ממש אין ברירה ויש פצצה מתקתקת, מותר להשאיר אותו חי, לחקור אותו ולשלוח אותו לגיהנום כמה שיותר מהר".

אתמול ביקר שר החינוך וחבר הקבינט נפתלי בנט (הבית היהודי) במאהל המחאה של ראשי הרשויות ביו"ש מול בית ראש הממשלה בירושלים ושיבח את גבורת האזרחים המגלים תושיה בזירות הפיגועים ברחבי הארץ.

״אל מול טרור ערבי פחדני קם גל של גבורה יהודית ומביס אותו", אמר בנט. "בכל מקום בו מגיע מחבל, קמים אזרחים להגן על אחיהם. חותרים למגע, ומחסלים את האויב. 

''בקריה בתל אביב ובקרית ארבע, בפתח תקווה ובקריית גת - אנחנו רואים גבורה עצומה, אנחנו רואים רעות גדולה", הוסיף שר החינוך. ''כבר מאה ועשרים שנים מנסים כאן להרוג את היהודים. האויב משתנה אבל אנחנו נשארים פה, גדלים ובונים את הארץ שלנו. 

"אנחנו עם הנצח, מרימים את הראש. גם הפעם הגבורה היהודית תנצח ותביס את האויב״, דברי בנט במאהל.

בנט במאהל יו"ש

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו